Fialův muž pro boj s dezinfem šel do TV. Posadili proti němu kritika. Ten mu připomněl vlastní minulost

26.03.2022 9:30 | Zprávy

Podle nově jmenovaného vládního zmocněnce pro boj s dezinformacemi Michala Klímy je nyní Česká republika cílem „těžké dezinformační kampaně z Ruska a z Číny“. Tvrdí, že jeho funkce nebude nástrojem vlády ke kontrole médií. „Jsme v demokratické společnosti,“ ujišťoval v pořadu 360° CNN Prima News. Zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra však varuje, že přestože může současná vláda svůj boj s dezinformaci myslet dobře, časem ho někdo zneužije. „Dáváte nástroj, jak umlčovat lidi,“ upozornil.

Fialův muž pro boj s dezinfem šel do TV. Posadili proti němu kritika. Ten mu připomněl vlastní minulost
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra o cenzuře na sociálních médiích

Klíma, jehož, jak upozornil moderátor Michal Půr, po oznámení jeho nové funkce někteří lidé označovali například i za „vrchního cenzora“, podotkl, že jeho funkce se netýká pouze dezinformací, ale i médií. Poukázal na to, že absence jeho funkce se projevila během covidu-19, kdy média nikdo nezastupoval a důvěryhodná média tak nedostávala podporu.

„Co se týče dezinformací, jsme cílem těžké dezinformační kampaně z Ruska a z Číny, a na úrovni vlády se už před několika lety rozhodlo, že je tomu potřeba čelit,“ uvedl Klíma dále ke zřízení funkce s tím, že současný kabinet se rozhodl tento záměr naplnit.  

Zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra však Klímovi v jeho slovech o nutnosti funkce oponoval; podle něho spíše půjde o „prostředek ovládání médií“. Za „neskutečné“ označil, že přestože dochází k tvrzení o zmíněných dezinformačních kampaních, nikde o nich nejsou k dohledání tvrdá data, jež by to potvrzovala.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…