Filip poradil čtenáři, jak čelit exekutorům. Trochu jinak, než byste čekali

16.12.2014 12:42

Z PROFILŮ Předseda KSČM Vojtěch Filip odpovídal na dotazy čtenářů na svém profilu na ParlamentníchListech.cz. Vysvětlil například, že jeho strana opravdu nemá nic společného s KSČ, a jinému čtenáři dal radu, jak čelit exekutorům. Ovšem takovou, kterou byste od představitele KSČM nejspíš nečekali.

Filip poradil čtenáři, jak čelit exekutorům. Trochu jinak, než byste čekali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Vojtěchu Filipovi si jeden ze čtenářů postěžoval, že jako majitel soukromé firmy musí zadarmo vykonávat práci pro exekutora, který vymáhá pohledávky od jeho zaměstnanců. Musí prý sami odpočítávat, kolik mají exekutorovi poslat, a dokonce zřizovat a vést zvláštní účet. To vše zadarmo. Podle čtenáře je to nespravedlivé. Vojtěch Filip ovšem zaměstnavatelům poradil: „Doporučuji zaměstnavatelům, aby se informovali o tom, zda ten, kdo se o zaměstnání uchází, má případně nějaké finanční závazky.“

Pak už došlo na politiku, když se jeden ze čtenářů poměrně vypjatě ptal, kdy už KSČM přestane existovat. „Kdy už skončí komunisti, kteří obrali mé rodiče a prarodiče o majetek, a možnost bez lhaní a kradení pokračovat ve slušném podnikání,“ zněl dotaz. V odpovědi Filip namítl, že KSČM jako strana vzniklá v listopadu roku 1990 nikdy nikoho o majetek neobrala. „Náš vztah s KSČ byl jasně dán závěry ustavujícího sjezdu KSČM v Kladně,“ doplnil pro případ pochybností.

Filipova strana netěší ani dalšího ze čtenářů. Tomu ale naopak vadí její malá aktivita. „Proč jste se teprve teď probudili z letargie? Až teď vám dochází, co se děje? Vždyť nejste vůbec slyšet. Proč? I tohoto čtenáře však Filip ujistil, že se mýlí. „Naši členové, zastupitelé i poslanci pracují soustavně,“ ujistil s tím, že výsledky jejich práce je možné sledovat na stranickém webu, nebo v Haló novinách.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…