Financuje ČSSD Drahoše? Řadový straník, důchodce z Kladna, měl věnovat na kampaň 150 tisíc. A když jsme mu volali...

19.04.2017 17:47

Podporuje ČSSD kandidaturu Jiřího Drahoše na Hrad? Tuto otázku už zcela legitimně vznášejí někteří novináři nebo politici. Pokud jde o finance, sociální demokracie Zemanovu soupeři pomocnou ruku již podala. A ne malou. Kandidát na prezidenta totiž nejspíš obdržel 150 tisíc korun od člena ČSSD důchodového věku z Kladna.

Financuje ČSSD Drahoše? Řadový straník, důchodce z Kladna, měl věnovat na kampaň 150 tisíc. A když jsme mu volali...
Foto: jiridrahos.cz
Popisek: Jiří Drahoš

Transparentní účet uchazeče o prezidentskou kandidaturu Jiřího Drahoše se pomalu plní penězi. Za necelý měsíc Drahoš od dárců shromáždil bezmála milion korun, přesně 833 tisíc. Většinou jde o částky kolem tisíce, dvou nebo pěti. Občas lidé přispěli desetitisícovými dary.

Mezi těmito drobnými příspěvky ční jedna výrazná částka, 150 tisíc korun. Nebylo by na tom nic zvláštního, pokud by dárcem s největší pravděpodobností nebyl člen ČSSD z Kladna.

Konkrétně jde o šestašedesátiletého Jána Trgiňu, který je členem městského výkonného výboru sociální demokracie v Kladně. Kromě toho je Trgiňa členem dozorčí rady kladenské teplárenské společnosti Tepo s.r.o., kterou ze sta procent vlastní město Kladno.

Anketa

Postoupí prof. Jiří Drahoš do 2. kola volby prezidenta?

13%
hlasovalo: 13102 lidí

Sám Trgiňa odmítá s médii komunikovat a nehodlá zodpovídat jakékoli otázky. Při zběžném pohledu na veřejně dostupné informace o jeho osobě se nicméně poskytnutý stopadesátitisícový dar může jevit podivně. Kromě členství v dozorčí radě uvedené městské společnosti nefiguruje v žádné jiné firmě a veřejně dostupná adresa jeho bydliště je podle katastrálního rejstříku bytovým domem, kde Trgiňa nefiguruje v seznamu vlastníků. Přesto patrně daroval kandidátu na Hrad Jiřímu Drahošovi 150 tisíc, tedy nemalou sumu.

Vzhledem k tomu, že Trgiňa odmítá jakýkoli kontakt s novináři, nelze od něho informaci stoprocentně ověřit. Má však na české prostředí velmi netypické jméno a podle rejstříku výskytu příjmení na území České republiky žije pouze 19 lidí s příjmením Trgiňa. Jméno Ján Trgiňa, kromě „našeho“ kladenského člena ČSSD, se na internetu nevyskytuje. Podle všech dostupných informací tak skutečně jde o dárce oné vysoké částky. Pakliže by tomu tak náhodou nebylo, není nic jednoduššího, než aby kladenský sociální demokrat prolomil mediální mlčení a vyjádřil se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

16:38 Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

Jiří Pospíšil se stává mocným hráčem pražské politiky. Poté, co dovedl TOPku na výsluní, kdy se tato…