Firma exstarosty Harrachova dostala podezřelé peníze od kasina

10.02.2013 20:21

Firma bývalého starosty Harrachova Tomáše Ploce (ODS) přijala peníze od kasina Bonver. Podle některých právníků se tak stalo za podezřelých okolností – loterijní společnost si za jeho starostování otevřela ve městě pobočku.

Firma exstarosty Harrachova dostala podezřelé peníze od kasina
Foto: Hans Štembera
Popisek: peníze, ilustrační foto

Exstarosta Tomáš Ploc v tom však nevidí střet zájmů. V době, kdy firma obdržela peníze od kasina Bonver, prý ve společnosti nijak nefiguroval. Firma nese název Skiservis Ploc.

Kasino Bonver zažilo v Harrachově v době, kdy byl Ploc starostou, velký rozvoj. Působilo například v jedné z obecních budov, kterou si pronajalo od bývalého spolupracovníka kasina Vladislava Větrovce. Ten si budovu pronajal od města. Jeho jméno figuruje i v případě, kdy starosta Ploc hlasoval pro, aby Harrachov Větrovcovi prodal svoji obřadní síň. Ten ji následně taktéž pronajal kasinu. Větrovec mimo jiné figuroval jako obžalovaný v kauze konkurzů kolem soudce Berky, dostal ale amnestii.

Proto je i podle některých právníků stotisícový příspěvek Plocově firmě podezřelý. "Vzhledem k okolnostem bych vycházel z toho, že se jedná o odměnu," uvedl advokát Martin Tocik v ČT.

Ploc ale vše odmítá. "V době, kdy jsem vykonával funkci starosty, jsem byl uvolněn z funkce jednatele této společnosti," vysvětluje a dodává, že podnikání Bonveru přineslo Harrachovu jen přínos. "Vážím si, že společnost tady podnikala a několik milionů korun z poplatků tady investovala," prohlásil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…