Fischer vyzývá poslance. Jde o prezidenta

06.09.2019 17:05

Senátor Pavel Fischer se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k ústavní žalobě na prezidenta. Obhajuje ji, i přestože Zeman tvrdil, že text žaloby je ústavně negramotný. Podle Fischera jsme si před zákonem všichni rovni.

Fischer vyzývá poslance. Jde o prezidenta
Foto: Repro ČT
Popisek: Senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Pavel Fischer

„Pokud by bylo třeba sčítat voliče, pak bychom zjistili, že podepsaní senátoři mají za sebou více voličů než prezident. A to i v případě, že bychom sčítali hlasy jen tří senátorů, kteří s Milošem Zemanem soupeřili v prvním kole prezidentské volby. Ale tento argument není právně vůbec podstatný. Podstatné je tu něco jiného,“ poznamenal v blogu na serveru Aktuálně.cz Pavel Fischer.

„Senát je jedinou institucí, která má pravomoc přenést pochybnosti o prezidentově činech do návrhu ústavní žaloby a postoupit jej Ústavnímu soudu prostřednictvím Poslanecké sněmovny. Z Ústavy tak vyplývá, že je Senát v tomto nezastupitelný. Právě proto by Senát měl prezidenta bedlivě sledovat a v případě nutnosti ho vracet do ústavního rámce. Není přitom pochyb, že otázky na ústavnost prezidentových výroků a kroků jsou legitimní,“ uvedl Fischer a přeje si, aby poslanci umožnili prezidentovi obhajobu před Ústavním soudem.

„Vyzývám proto poslance, aby hlasovali ve prospěch ústavní žaloby, dali průchod spravedlnosti a umožnili posun v celospolečenské diskusi o ústavnosti konání prezidenta v dobách přímé volby. Ať už bude závěr Ústavního soudu jakýkoli, ve výsledku to bude pozitivní,“ uzavřel Fischer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

10:52 „To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

Ondřej Hejma měl tentokrát v Podtrženo, sečteno na XTV přehršel témat ke komentáři. O primátorovi Hř…