Fláááák ho. Slováci se dozvídají o cestě jejich prezidentky do USA. Nejluxusnější hotel, největší apartmá, utajený doprovod, dcery s kamarádkami a projev sfouknutý za pár desítek vteřin

28.11.2019 15:17

VIDEO Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová sice navštívila USA na konci září letošního roku, ale až v těchto dnech začíná spatřovat světlo světa realita, jakou se za oceánem obklopila. Řadu detailů z této oficiální cesty přináší slovenský deník Pravda.

Fláááák ho. Slováci se dozvídají o cestě jejich prezidentky do USA. Nejluxusnější hotel, největší apartmá, utajený doprovod, dcery s kamarádkami a projev sfouknutý za pár desítek vteřin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová položila věnec k památeční desce 17.11.1989 na Národní třídě

Anketa

Je Pavel Novotný, starosta Prahy-Řeporyjí, dobrý politik?

4%
96%
hlasovalo: 29329 lidí
Čaputová prý stále tají, kdo s ní byl v USA, píše deník Pravda s odkazem na informace, které se mu prozatím nepodařilo získat ani prostřednictvím zákonné žádosti. Z věcí, které jsou ovšem potvrzené, vyplývá, že si Zuzana Čaputová svou cestu po Spojených státech užila.

Z toho, co se prozatím ví, vyplývá, že Čaputová, kterou doprovázela i její osmnáctiletá dcera Lea, obývala nejdražší hotel v New Yorku, prestižní Lexington. V něm dokonce obydlela to nejluxusnější apartmá, pojmenované po slavné herečce Marilyn Monroe. Mezi těmito zdmi se podle zpráv někdejší americká hvězda setkávala s prezidentem Kennedym.

Kancelář prezidentky Pravdě uvedla, že státní náklady na pobyt Čaputové dcery nebyly, neboť „si prezidentka vše hradila sama“.

Také s luxusním hotelem to prý bylo jinak. Čaputová si jej neměla vybrat, ale dostala ho přidělený, jelikož byl blízko sídla OSN, kam vedly Čaputové kroky během summitu.

Na začátku října se deník Pravda prostřednictvím tiskového zákona pídil po tom, kdo všechno byl spolu s prezidentkou na palubě vládního speciálu. Odpověď prý nepřišla žádná. Důvod? Do bratislavské redakce zmíněného deníku přišla informace ještě před odletem na summit OSN, že Čaputovou by měly doprovázet nejen její dcery, ale také jejich kamarádky. Pravda rovněž uvedla, že se Čaputová setkala s prezidentem Valného shromáždění OSN Tijjanim Muhammadem-Bandem až na naléhání vlastních diplomatů.

Ani tyto informace kancelář Zuzany Čaputové nikterak nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

Dodejme, že (čtené) vystoupení prezidentky bylo na programu 24. 9. 2019 v sídle OSN a trvalo necelé tři minuty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…