Flegr chce velké výhody pro očkované, ať lidé vidí, že se to vyplatí. Respirátor ale neodkládat

20.03.2021 14:25

Profesor Jaroslav Flegr má za to, že jedinou opravdu spolehlivou cestou z epidemie je proočkování většiny populace. Očkování považuje za tak důležité, že by očkovaným lidem poskytl citelné výhody oproti lidem neočkovaným, aby bylo zřejmé, že se vakcinace opravdu vyplatí. Ani očkovaný člověk by však podle Flegra neměl odkládat nanoroušku či respirátor.

Flegr chce velké výhody pro očkované, ať lidé vidí, že se to vyplatí. Respirátor ale neodkládat
Foto: Screen: Snídaně s Novou
Popisek: Jaroslav Flegr

Parazitolog Jaroslav Flegr v rozhovoru pro CNN Prima News zdůraznil, že jedinou cestou z epidemie je očkování. I očkovaní však podle něj mohou přenášet koronavirus. „Je to malá pravděpodobnost, ale čert nikdy nespí. Já bych rozhodně, i kdybych byl očkovanej, tak bych roušku při takovéhle nákaze neodložil,“ uvedl profesor.

Flegr by k očkování rád motivoval co nejširší skupinu obyvatel, a to cestou pozitivní motivace. Očkovaní lidé by podle jeho názoru měli obdržet značné výhody, aby bylo lidem jasné, že nechat se očkovat se opravdu vyplatí.

„Já bych byl pro, aby ti očkovaní teď měli velké výhody, i když je to nespravedlivé vůči těm neočkovaným, třeba vůči mně, ale na druhou stranu, tady jde o životy. A když se nám podaří tímhle nátlakem přinutit lidi, kteří budou chtít jet na dovolenou, aby se nechali očkovat, tak jen dobře. Dejme jim výhody, i když to bude nespravedlivé,“ zdůrazňuje Flegr.

Vedle očkování je podle Flegra zapotřebí ve velkém provádět PCR testy, které udrží pandemii pod kontrolou. Dokud nebude epidemie pod kontrolou, musíme si „kupovat čas“ prostřednictvím lockdownu. Jen touto cestou se podle něj dá epidemie „udržet na lopatkách“.

Pak bude možné vrátit děti do škol. V tuhle chvíli si podle Flegra nemůžeme dovolit otevírání škol, protože české statistiky jsou jedny z nejhorších na světě. Podle všeho i proto, že z ministerstva zdravotnictví odešla řada odborníků. Naději teď vkládá do epidemiologa Petra Smejkala z IKEM.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Omlouvám se, vycházím z deníku, který je v holdingu Agrofert.“ Fiala zarazil Moravce a ten ihned couvl

15:11 „Omlouvám se, vycházím z deníku, který je v holdingu Agrofert.“ Fiala zarazil Moravce a ten ihned couvl

Hostem druhé hodiny Otázek Václava Moravce byl předseda budoucí vlády Petr Fiala (ODS). Ještě než za…