Fondu životního prostředí bude oficiálně šéfovat Valdman

28.02.2014 19:59

Ředitelem Státního fondu životního prostředí (SFŽP) bude od 1. března Petr Valdman, který byl vedením úřadu pověřen začátkem února. Do funkce jej oficiálně jmenoval ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). ČTK o tom v pátek informovala mluvčí fondu Petra Kučerová. Na Ministerstvu životního prostředí se podle informací ČTK v těchto dnech odehrává další reorganizace, která se týká desítek zaměstnanců.

Fondu životního prostředí bude oficiálně šéfovat Valdman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Michal Chovanec s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem

Ministr životního prostředí Richard Brabec zrušil ke dni 28. února Petru Valdmanovi pověření k řízení SFŽP a současně ho s účinností od 1. března jmenoval ředitelem fondu, uvedla Kučerová. Valdman ve fondu už dříve působil jako náměstek. Vrátil se z Technologické agentury ČR, kterou řídí exministryně životního prostředí Rut Bízková.

Brabec na ministerstvu zavádí další změny. Ruší se odbory a vznikají nová oddělení

Přímo na ministerstvu pokračují změny, které už před časem avizoval ministr Brabec. Nově se podle informací ČTK zrušil odbor vnitřní správy a IT, který se rozdělí na další dva úseky. Bude vznikat i nové oddělení, které má na starosti služební auta.

Z organizačních důvodů museli údajně odejít šéf provozu a dva řidiči, kteří pracovali pro exministra Tomáše Chalupu (ODS). V pátek skončil i mluvčí Matyáš Vitík, který přišel na úřad právě za Chalupova působení. Podobné změny údajně čekají i sekci, která má na starosti evropské fondy. Na Vitíkovo místo by měla nastoupit dosavadní mluvčí vědeckého projektu BIOCEV Petra Roubíčková. Tiskový odbor se zřejmě zruší a bude z něj oddělení s menším počtem zaměstnanců.

Audit zkoumá nevýhodné smlouvy a předražená poradenství

Ministr Brabec po nástupu do funkce vyměnil všechny náměstky. V médiích se minulý týden objevila informace, že chce přijmout sto nových zaměstnanců, kteří by se na SFŽP zaměřili na záchranu evropských peněz. Na ministerstvu také pokračuje audit, který se mimo jiné zabývá nevýhodnými smlouvami a předraženým poradenstvím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…