Francie na žádost USA zpřísní letištní kontroly

04.07.2014 9:05

Také Francie na základě žádosti Spojených států zpřísní po letní období bezpečnostní kontroly na letištích u spojů do amerických měst. Odlety z Francie do USA tak mohou mít zpoždění. Sdělil to dnes francouzský Úřad pro civilní letectví. Podobný krok oznámila ve čtvrtek Británie a podle agentury AFP stejně postupuje i Belgie.

Francie na žádost USA zpřísní letištní kontroly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letiště Václava Havla, ilustrační foto
reklama

Američané ve středu požádali některá zámořská letiště o větší kontrolu pasažérů na linkách do USA kvůli nebezpečí teroristického útoku. Spojené státy získaly informace, že členové Al-Káidy působící v Jemenu a také teroristé v Sýrii pracují na bombě, kterou budou schopni dostat na palubu letadel navzdory bezpečnostním detektorům.

Pražské ruzyňské letiště takovou žádost zatím neobdrželo, řekla ve čtvrtek jeho mluvčí.

U Francii se opatření týká sedmi letišť s desítkami letů do USA denně. "Tato dodatečná opatření se zavedou způsobem, aby cestujícím způsobily co nejméně nepříjemností. Přesto je nutné počítat se zpožděním," řekl mluvčí DGAC. Doporučil cestujícím do USA, aby přijížděli na letiště s větším předstihem. Dodal, že opatření nelze z bezpečnostních důvodů upřesnit.

Existuje věrohodná hrozba

USA se obávají, že jako nositelé bomb by mohli být využiti lidé, kteří bojovali v řadách teroristických skupin na Blízkém východě a kteří mají k dispozici pasy západních států. Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti tento týden oznámilo, že existuje "věrohodná hrozba útoku v reálném čase". "Letectví zůstává pro teroristy přitažlivým cílem, snaží se obejít naše bezpečnostní opatření," uvedl úřad.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…