Frustrovaný prezident lékařů Kubek: Politikům jsme úplně lhostejní. Babiš slibuje, ale teď vidíme, že jen lže

12.02.2021 9:40

Potom, co se ukázalo, že premiér Andrej Babiš (ANO) nedokázal najít podporu pro prodlužení nouzového stavu, rozcupoval prezident České lékařské komory Milan Kubek jak vládní, tak opoziční politiky. „Je nám jasné, že jsme politikům úplně lhostejní,“ vypálil prezident ČLK. Premiér Andrej Babiš sice slibuje ledacos, ale podle Kubka vlastně jen lže, protože své sliby nakonec neplní.

Frustrovaný prezident lékařů Kubek: Politikům jsme úplně lhostejní. Babiš slibuje, ale teď vidíme, že jen lže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident České lékařské komory Milan Kubek
reklama

„Vláda i opozice nám dnes společnými silami podrazili nohy. My budeme dál bojovat o životy našich pacientů. Je nám jasné, že jsme politikům úplně lhostejní, ostatně projevuje se to na tom, že už tři měsíce škemráme o nějaké finanční ocenění extrémně náročné a nebezpečné práce, která vzala život už 52 zdravotníkům, z toho 22 lékařům. Máme pocit opuštěné jednotky, na kterou se politici vykašlali,“ rozčílil se Kubek v rozhovoru pro server iDNES.cz s tím, že jak premiéra Babiše, tak opoziční strany zajímá jen to, jak vyhrát volby.

V krizové situaci se podle Kubka Česká republika nachází bez ohledu na to, zda nouzový stav funguje, či nefunguje.

„Je jasné, že zvenčí musí mít každý pozorovatel oprávněný pocit, že jsme se zbláznili. Jsme furianti, kteří ústy ministra zdravotnictví odmítají pomoc sousedního Německa v situaci, kdy nemocnice v Karlovarském kraji melou z posledního. Místo toho se pacienti hystericky převážejí vrtulníky přes celou republiku. Říká se, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží, ale já si přece jen myslím, že většina Čechů a Moravanů jsou slušnější a lepší lidé než to, co jsme dnes viděli,“ pálil dál Kubek do politiků.

Pokud si lidé i navzdory přetrvávající krizi řeknou, že od pondělí je opět vše dovoleno, tak se podle Kubka vřítíme do katastrofické propasti. Může se prý dokonce stát, že za dva týdny budou lidé umírat po tisících, protože nemocnice už se o předpokládaný nárůst nemocných nezvládnou postarat. Už teď jsou zdravotníci vysílení, ale dodnes se nedočkali žádného finančního ocenění.  

„Premiér Andrej Babiš slibuje, lže a své sliby prostě neplní,“ udeřil Kubek přímo na šéfa hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

21:30 Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

„Negativní roli v loňském roce sehrály krajské volby, kdy vláda nechtěla přijímat nepříjemná rozhodn…