Fuj, ruská limonáda. Ukrajinci bojkotují Coca-Colu, firma řekla, že Krym je ruský

8. 1. 2016 12:49

Společnost Coca-Cola ve své nové reklamní kampani označila ukrajinský poloostrov Krym za součást ruského území, čímž notně pobouřila ukrajinskou společnost. Následovalo vyhlášení bojkotu celosvětově oblíbeného nápoje v celé zemi. Společnost sice zaslala omluvu na ukrajinskou ambasádu ve Washingtonu, ale bojkot stále trvá. Ukrajinci prý nechají Coca-Colu klidně padnout.

Fuj, ruská limonáda. Ukrajinci bojkotují Coca-Colu, firma řekla, že Krym je ruský
Foto: Coca-Cola
Popisek: Santa Claus od Coca-Coly

Americká Coca-Cola spustila novou kampaň. V ní původně neoznačila ukrajinský Krym za území patřící Rusku, načež se na sociálních sítích ozvali ruští příznivci známého nápoje a požadovali okamžitou nápravu. Tu s velkou slávou Coca-Cola oznámila, jenže si tím proti sobě poštvala Ukrajince. Pro změnu na ukrajinských sítích byl vyhlášen bojkot značky a trvá dodnes. Informoval o tom server Svobodné fórum Pavla Šafra.

„Myslím si, že ukrajinští obyvatelé nechají značku padnout a odmítnou nadále kupovat její produkty, aby jí připomněli, že žádná země na světě včetně domovské země Coca-Coly (USA) neuznává Krym za ruské území. Události na poloostrově jsou označovány za okupaci, Ruská federace je na základě toho podrobena sankcím,“ napsal na Facebook poslanec za stranu Petra Porošenka Mustafa Nayem.

Do portfolia firmy patří také Fanta, Sprite a jiné nápoje a i ty mohou být na Ukrajině bojkotovány. Oleh Tyahnybok, předseda nacionalistické strany Svoboda, dokonce požaduje zákaz značky na Ukrajině.

Firma již zaslala omluvný dopis na ukrajinskou ambasádu ve Washingtonu. Coca-Cola tvrdí, že za označením Krymu jako ruského území stojí agentura, která změny provedla bez vědomí firmy, ale ta za ně přebírá plnou odpovědnost. Omlouvá se a reklamní kampaň ze sociálních sítí stáhla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach Štětiny: Je zle. Výčitky, zloba, dokonce „penisy“

12:01 Krach Štětiny: Je zle. Výčitky, zloba, dokonce „penisy“

Mezi těmi, kdo se nyní budou poroučet z Evropského parlamentu, je i Jaromír Štětina, který kandidova…