Furt jsme na tapetě. „Český Floyd“: Zelený Rom v EU dělá povyk

29.06.2021 14:00 | Ze sítí

Německý romský europoslanec Franz dále pokračuje v boji za „spravedlnost“ pro Stanislava Tomáše, který zemřel v Teplicích předminulou sobotu. Už odsoudil ministra vnitra Hamáčka a uspořádal protest před europarlamentem, na kterém se sešlo dohromady 24 lidí. A nyní se ptá, co by proti „policejnímu násilí“ vůči Romům mohla udělat Evropská unie.

Furt jsme na tapetě. „Český Floyd“: Zelený Rom v EU dělá povyk
Foto: Repro Twitter
Popisek: Německý europoslanec za Zelené, Romeo Franz

Jak jsme již psali, nejsou to jen čeští novináři, kdo přirovnávají smrt teplického Roma Stanislava Tomáše k úmrtí černocha George Floyda. K rozdmýchávání kauzy George Floyda počesku se přidal německý romský europoslanec za Zelené, tedy ze stejné frakce jako čeští Piráti. Komentoval slova ministra Hamáčka, který se krátce po zveřejnění videa ze zásahu postavil bez výhrad za zasahující policisty. Podle Franze je otřesné, že Hamáček neřekl vůbec nic o nezávislém prošetření. Přihlásil se ke sloganu „Na romských životech záleží“ a „Za romské životy, jednejte“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kas

Leynová

Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Češi jako prasata v žitě? Ukázal jiný svět za Prahou

4:40 Češi jako prasata v žitě? Ukázal jiný svět za Prahou

Málo peněz z daní, špatné pracovní příležitosti, odliv mladých lidí, ale i každodenní nepříjemnosti …