Gazdík, Klvaňa, Šiklová, Ruml... Všichni se tak těšili. Hurónské dozvuky vysílání Jana Krause, které mělo pohřbít Zemana, ale nakonec v TV nebylo

27.10.2016 6:17

Médii i světem internetu hýbe nejnovější kauza TV Prima. Ta totiž neodvysílala nově natočený díl Show Jana Krause a místo toho zařadila reprízu. Hostem dílu byl mimo jiné (ne)vyznamenaný strýc ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiří Brady. A ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Gazdík, Klvaňa, Šiklová, Ruml... Všichni se tak těšili. Hurónské dozvuky vysílání Jana Krause, které mělo pohřbít Zemana, ale nakonec v TV nebylo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vzpomínková akce pod názvem Jirko děkujeme. Nemlčíme. Akce se konala v rámci projektu Terezínská štafeta jako vyjádřením úcty Jiřímu Bradymu
reklama

„Prima náš ‚zemanovský‘ díl Show Jana Krause zařízla a zařadila reprízu. Slouhovsko-normalizační mentalita se nám plíží Českem. Probuďme se!“ napsal například na svůj facebookový profil novinář Tomáš Klvaňa, jenž byl jedním z hostů pořadu. 

Své napsal i účastník Pražského Majdanu Martin Uhlíř. „Hustý, na TV Prima právě cenzurujou Krause! Prý ‚vysílací materiál nebyl dodán včas, a tak jsou nuceni vysílat reprízu‘. Hajzlové,“ řekl a dodal snímek z natáčení, při němž se na pódiu sešli lidé, kteří kdysi zakládali Občanské fórum. „Jan Kraus při natáčení řekl, že pořad bude odvysílán ve středu, pokud nebude zakázán,“ dodal Uhlíř. Ze snímku je patrné, že se natáčení zúčastnili například ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, expolitik Jan Ruml, předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík, hudebník Michael Kocáb, režisérka Helena Třeštíková, herečka Táňa Fischerová či socioložka Jiřina Šiklová.

Velmi rýpavě pak snímek okomentoval zakladatel ODS a bývalý člen RRTV Petr Štěpánek. „Blíží se Vánoce. Havloidi opět nacvičují betlém. Spacáky jsou v zákulisí,“ uvedl. Následně si pak rýpl i do umělců. „Někteří umělci jsou fakt úplně vylízaný. V médiích nehrajou nic jinýho než strejčka a jeho synovce. Pak Prima neodvysílá jeden pořad a zpěvačka Anna K to komentuje slovy: ‚Máme obavu, že v médiích ubývá prostoru, kde se lze svobodně vyjádřit. Mrazí nás z toho,‘“ uvedl.

„Ad ‚zrušení‘ show Jana Krause. Už mně to zase přijde všechno až moc přestřelený. A když vidím v davu Kocába a Rumla, tak se mi otevírá kudla v kapse,“ poznamenal ke snímku poslanec za ČSSD Jan Chvojka.

Vysvětlení celé kauzy přinesl také šéfredaktor SvobodnéhoFóra.cz Pavel Šafr, který do ní zapletl i ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. „Podle toho, jakou cestou se ke mně dostávají informace o zákazu pořadu na Primě, nevěřím prvnímu plánu celé této kauzy. Myslím si, že Andrej Babiš a jeho lidé na marketing geniálně zneužívají pražskou kavárnu. Babišův marketing už jede naplno. Rozhodl se, že v naší zemi se bude bojovat proti Zemanovi proto, aby se tu nebojovalo proti němu. Zeman k tomu díky své naprosté debilitě dodal sám dobré důvody,“ zmínil Šafr. A pokračoval s tím, že jsou jen dvě možnosti. „Buď je zákaz na Primě autentický a využívají ho lidé od Babiše k nasměrování boje pražské kavárny proti Zemanovi, anebo je to přímo vyrobená akce, určená k témuž, přičemž ta ctihodná společnost tam hraje roli užitečných idiotů v připraveném divadýlku. Prostě je čím dál jasnější, že Babiš pochopil ohromný potenciál této situace pro sebe,“ uzavřel svůj komentář.

Babiše zmínil ve svém komentáři i bývalý mluvčí Ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. „Prima lže. Prostě stopla Krausův pořad, protože tam bylo příliš pravdy a lásky. A teď čekám, že nastoupí Andrej Babiš a všechno zachrání, protože se s Krausem podporují. Po jízdě s dalajlámou a Bradym přijde bramboračka. A všechna ta pozitivní energie dostane marketinkový smysl. Andy koupí Primu a s ní jako bonus pár osobností. Vzhůru proti Zemanovi s Burešem v zádech!“ uvedl Cikrt.

„No, tak jak už někteří z vás vědí, vzhledem k nedodání kopie včera natočeného pořadu zařadila Prima reprízu jednoho z dílů Show Jana Krause namísto dnes avizované premiéry s Danielem Hermanem a Jiřím Bradym. Na správný díl můžete prý mrknout na netu, jak sdělila Prima na titulcích, ale není to pravda. Na webu je pouze kratičký rozhovor s oběma pány. To je ale veselá taškařice, nemyslíte?“ rýplo si do televize také Ministerstvo kultury ČR na svém facebookovém profilu.

„Je skandální, že TV Prima neodvysílala pořad o obnovení Občanského fóra. Repete v pátek,“ poznamenal hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Neodpustil si ani rýpnutí do pražské kavárny. „Pražská kavárna má jasno. Muž, který na motocyklu vezl v kožené brašně do Primy filmový pás se záznamem slavnostního obnovení Občanského fóra, byl přepaden na pokyn Hradu na Krejcárku a obrán o koženou brašnu. Díl Krausovy show pak byl obřadně spálen v zahradách Hradu,“ uvedl. 

Podle reportéra Seznamu Zprávy Jiřího Kubíka, jenž byl ve spojení s dramaturgyní pořadu Show Jana Krause Simonou Matáskovou, byl televizi Prima díl dle jejích slov dodán včas a v pořádku. „Ona sama se až z televize dozvěděla, že díl Prima nenasadila a dává reprízu starého dílu,“ uvedl Kubík.

„Poslední info k neodvysílanému SJK na Primě: ‚Zatím nemám žádnou zprávu. Snad ráno,‘ napsala mi teď dramaturgyně Simona Matásková,“ uzavřel krátce po půlnoci Kubík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

7:19 Putin má vážnou nemoc? Šafr pátral. A co ho napadlo, to vás porazí

Zpravodajský server Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra se připojil k odhalením týkajícím se zdraví …