Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

03.03.2021 19:35

Vakcína, ropa či investice jsou komodity, které jsou používány jako nástroje vlivu a moci. Kdo říká, že nepředstavují žádné riziko, popírá zjevnou realitu. Alespoň toto tvrdí generál Petr Pavel. „Z toho pak ale plyne, že se o jejich shánění musí starat někdo kompetentní, a ne Uschi von der Leyenová, která úspěšně dovedla Bundeswehr do téměř nepoužitelného stavu,“ odpověděl Pavlovi publicista Marian Kechlibar.

Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel
reklama

Anketa

Nechali byste si píchnout vakcínu Sputnik V? (Ptáme se od 2.3.2021)

89%
11%
hlasovalo: 30161 lidí

Generál Petr Pavel má za to, že ten, kdo tvrdí, že věci jako jádro, ropa, investice či vakcíny nemají ideologii, a tedy nemohou představovat riziko, popírá zjevnou realitu. „Všechny tyto komodity jsou používány jako nástroje vlivu a moci. Potom nám nemůže být jedno, kdo stojí za nimi,“ myslí si možný kandidát na prezidenta.

V poslední době se totiž hojně diskutuje o ruské vakcíně proti covidu Sputnik V. Dva miliony dávek objednal například slovenský premiér Igor Matovič a je po ní poptávka napříč Evropou. Zatím však není schválená Evropskou lékovou agenturou ani českým Státním úřadem pro kontrolu léčiv. Ve veřejném prostoru se též vede diskuse ohledně dostavby jaderné elektrárny Dukovany a případného přizvání Rusů do tendru výstavby.

 

 

Matematik a publicista Marian Kechlibar v diskusi poznamenal, že z toho ovšem plyne, že o shánění výše zmíněných věcí generálem Pavlem se má starat někdo kompetentní, a nikoliv současná předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která prý dovedla Bundeswehr jakožto ministryně obrany do téměř nepoužitelného stavu. „Pokud bych měl jmenovat konkrétní osobu, věřil bych třeba dánské političce Margrethe Vestagerové,“ myslí si Kechlibar.

Euroskeptik a populární bloger František Matějka souhlasil s tím, že všechny tyto komodity jsou používány jako nástroje vlivu a moci, avšak je prý úplně jedno, z jaké světové strany pocházejí, zda z Ruska, USA, Německa, Číny, Francie či Bruselu.

„Jste směšný politruk, soudruhu Pavle,“ vzkázal Pavlovi uživatel Pravda vyděsí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …