Generál Randák: Co bylo Mirku Topolánkovi ,,šumák" a kdo zařizuje věci pro Bohuslava Sobotku

4. 8. 2015 7:48

Člen správní rady Národního fondu proti korupci a bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák mimo jiné v rozhovoru pro server HlídacíPes.org uvedl, že „Markem Dalíkem“ pro premiéra Bohuslava Sobotku je jeho přítel, advokát Radek Pokorný. Svého Dalíka měl dle něj každý z premiérů.

Generál Randák: Co bylo Mirku Topolánkovi ,,šumák" a kdo zařizuje věci pro Bohuslava Sobotku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Randák

Randák mimo jiné také hovořil o justici, která je dle něj svým způsobem elitní, uzavřenou společností, která se řídí vlastními pravidly. „Získávat zevnitř informace, dostat se k detailům, je nesmírně obtížné,“ řekl.

S redaktorem serveru také zavzpomínal na skandál, kdy se čeští politici, lobbisté a byznysmeni sjížděli do toskánského Monte Argentaria. Korupce se dle něj nyní děje skrytěji. „Také je vidět, jak se střídali lidé ve vedení firem, určitý posun. Šéf ČEZu Daniel Beneš by určitě nejel do Monte Argentaria s paní Nagyovou, kupříkladu. Ale myslím, že zpětně se prokáže, že i později vazby samozřejmě byly, třeba mezi Ivem Rittigem a některými politiky nepochybně. Ale nikdo nebyl tak bohorovný jako Mirek Topolánek, kterému bylo všechno úplně ‚šumák‘, neboť si myslel, že je mu moře po kolena,“ řekl s tím, že se tak stalo zcela jistě i proto, že byl velmi pod vlivem Marka Dalíka.

Původní text čtěte ZDE.

V souvislosti s korupcí byl zmíněn také rozsudek nad exhejtmanem Rathem. „Korupčníci mají určitě větší strach. Ale že by změnili své charaktery, o tom silně pochybuji. Ti, co v tom jeli, v tom jedou dál, byť skrytějšími prostředky,“ uvedl.

A řeč přišla i na ruskou propagandu. „Rusové tento způsob boje používají dlouhá desetiletí. Vlastně už jedno století. Nechci říkat otřepanou větu ‚na hrubý pytel hrubá záplata‘, ale mělo by se odpovídat adekvátně. Nevidím v tom problém,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková

18:24 Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková

Výhrůžky či standardní komentáře a analýzy? Co znamenají slova MF Dnes adresovaná majiteli Seznamu, …