Na otázku, jaké má Česká republika šance na záchranu občana z dané oblasti, Randák odpověděl: „Stejné, jaké má v případu dvou Češek unesených v Pákistánu, respektive Afghánistánu.“ Dle jeho názoru by bylo zbytečné posílat do Libye české osvobozovací komando, jelikož by v Libyi nemělo žádnou šanci. Měli bychom se spíše pokusit do pátrání po našem občanovi angažovat tamní tajnou službu, která by měla mnohem více šancí. „Můžeme maximálně začít jednat s oficiálními představiteli. Poslat tam osvobozovací komando nemá vůbec smysl, zvlášť když se neví, kdo a zda vůbec toho člověka unesl,“ prohlásil bývalý šéf civilní rozvědky.
Podle Randáka je velice obtížné, abychom tuto akci podnikli sami, jelikož ani nevíme přesnou pozici únosců. Kvůli neznalosti přesných detailů, není naděje na úspěšnost záchranné akce. „Nezbývá, než do pátrání zapojit tamní tajnou službu a bezpečnostní orgány, možná soukromníky, kteří by za peníze dokázali na místě pátrat na vlastní pěst. Ale vždy to musí být místní lidé. Čech, který do Libye teprve přijede, nemá vůbec žádnou šanci,“ vysvětlil Randák možný způsob záchrany našeho občana.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ste