Generál Šándor o tom, kdo nám vládne. Fiala nebude rád. „Odporné,“ padlo u zásadní věci

24.04.2022 12:24 | Ze sítí

Bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaný odborník na otázky bezpečnosti Andor Šándor v rozhovoru pro youtubový kanál Zákony bohatství hovořil o tématech souvisejících s válkou na Ukrajině. Tazatelé projevovali obavy, že nás naše vláda vleče do války; Šándor připustil, že politici dělají řadu zbytečných rozhodnutí. Také blokování webů veřejnost znepokojuje, podle generála takové počínání vykazuje totalitní tendence. Zároveň poukázal i na tendenci ukrajinského prezidenta nás do války vtáhnout.

Generál Šándor o tom, kdo nám vládne. Fiala nebude rád. „Odporné,“ padlo u zásadní věci
Foto: Repro XTV
Popisek: Bezpečnostní expert, generál v záloze Andor Šándor

I přes obavy, že život se vymyká naši kontrole, což vyvolala covidová pandemie či současná zuřící válka na Ukrajině, nesmíme podle generála Šándora zapomínat opravdu žít. Řekl to v souvislosti s nenávistnými komentáři, které se dnes šíří českým internetem a jejichž terčem se pro své názory stává mnohdy i on sám.

„Zažíváme problémy, které mohou řadu lidí vážně vnitřně ohrožovat, třeba že svůj život nemají pod kontrolou, že může dojít k další válce, v takové době žijeme. Ale proboha! Každý máme jen jeden život, tak žijme, žijme ho plně. Co bude, to nevíme, snažme se žít teď a snažme se žít dobře. Ta hrůza, která se šíří mezi některými lidmi... ta je neuvěřitelná,“ poznamenal.

Rusko-ukrajinský konflikt je předně konfliktem informační války, upozorňuje Šándor. „Na základě toho my tento konflikt hodnotíme. Ted jsme svědky často různých hodnocení, která nemusí vždy odpovídat pravdě, protože nevíme, co Rusové skutečně chtějí tou vojenskou invazí docílit,“ uvedl, že je zřejmě, že Rusko mělo vojenský plán, a že stejně tak je zřejmě, že ten plán se díky vzdoru Ukrajinců nenaplnil. „A my nevíme, kam až budou Rusové ochotní zajít,“ dodal.

Mluvíme skutečně o druhé fázi války? „To skutečně nevím, jsme v době, kdy se Rusové evidentně budou snažit, z jejich vnímání oni už nemají cestu zpět. Pokud se poučí z vojenských chyb a válku povedou kompetentní velitelé, jsou schopni ukrajinskou armádu někam dotlačit a převálcovat. Ale představa, že by Ukrajina dobyla Luhansko, Doněcko a Krym zpět, se mí zdá jako nulová pravděpodobnost,“ míní generál.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

kritika

Dobrý den, možná ohledně založení nové frakce máte pravdu, ale na druhou stranu nemyslíte, že je dobře, že vznikne nějaká frakce, která bude kritická k tomu, co EU dělá? Že je kritika prospěšná, a že jsme v poslední době byli často svědky toho, jak špatné věci EU schvaluje, že nedomýšlí následky svý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU prý zvažuje omezení pro Orbána. Jeho snaha ale našla zastání. U zasloužilých

12:20 EU prý zvažuje omezení pro Orbána. Jeho snaha ale našla zastání. U zasloužilých

Zdá se, že Rusové mají dlouhé prsty. Poznali to jak v Německu, tak ve Finsku. Mezitím Evropská unie …