Grebeníček: Nečas s Dukou jdou proti křesťanským hodnotám

9. 3. 2013 13:55

Poslanec za KSČM Miroslav Grebeníček zkritizoval premiéra Petra Nečase a kardinála Dominika Duku za církevní restituce. Jsou podle něj nemorální, nekřesťanské a proti demokratickým principům.

Grebeníček: Nečas s Dukou jdou proti křesťanským hodnotám
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

„Na uvedenou otázku ministr Kuba ani odpovědět nemohl. Protože neexistuje kompletní soupis majetku, ze kterého by se vycházelo jak při ocenění, tak při celkovém výpočtu. A navíc asi netuší, že již zástupci nově vzniklého československého státu po roce 1918 na mezinárodní půdě oprávněně hájili stanovisko, že "církevní statky jsou státním majetkem a církvi jsou pouze svěřeny do užívání",“ píše Grebeníček.

Rozjařený kardinál

Komunista předsedu Bratrské jednoty baptistů Milana Kerna, který restituce odmítá, jelikož jeho církev nic nevlastnila. „Ano, i to je důkaz o hanebné účelovosti zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi, který spatřil světlo světa nejen zásluhou zkorumpované vlády Petra Nečase, ale i římskokatolické církve v čele s kardinálem Dominikem Dukou,“ dodává poslanec.

Pravice podle něj využila toho, že může ještě na poslední chvíli rozdávat z toho, co jí nepatří, a vytvořit klientelistické spojen s církvemi. „Stomiliardovým darem rozjařený kardinál Duka se jako reprezentant jedné z historicky i aktuálně nejméně demokratických církevních organizací už také důrazně hlásí o funkci politického arbitra a mravního cenzora české politické scény. Nechal se slyšet, že mu vadí a připadá »drzé«, když se v Poslanecké sněmovně komunisté »ohánějí demokracií a právem na svobodu slova«,“ zlobí se Grebeníček.

Poslanec připomněl, že Dukův předchůdce kardinál Tomášek podobné snahy o majetek odmítal. „Když teď premiér Nečas a kardinál Duka spěšně uzavřeli nevypověditelnou smlouvu o daru na úkor českých občanů, jednali proti dobrým mravům. A šli i proti zájmům republiky a proti skutečným křesťanským hodnotám,“ myslí si Grebeníček.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

23:57 Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

Ministryně financí Alena Schillerová ve středu na schůzi Sněmovny před hlasováním o nedůvěře vládě r…