Grebeníček skončí v úřední popelnici, píše bulvár

23.02.2012 7:58

Bulvární deník Blesk už dříve informoval o bratranci poslance Miroslava Grebeníčka, bezdomovci Janovi, který v silných mrazech umrzl v ulicích Prahy. Poslanec tehdy deníku sdělil, že zesnulého pána nezná. Rodinnou příslušnost nedeklaruje ani teď, když Janovi reálně hrozí nejlevnější možný pohřeb - žeh a umístění do plastové urny v hromadném hrobě.

Grebeníček skončí v úřední popelnici, píše bulvár
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Pohřeb v hromadném hrobě v plastové urně, které říkají úřední popelnice, to čeká někdejšího vysokého důstojníka vojenské kontrarozvědky Jana Grebeníčka. O jeho tělo totiž neprojevil nikdo zájem, ani jeho bývalá žena, ani jeho vzdálený bratranec Miroslav. "Toho pána lituji, nicméně ho opravdu neznám," řekl Blesku poslanec začátkem února. Když mu deník volal, aby zjistil, zda ho zajímají ostatky jeho příbuzného, hovor rychle ukončil. "Mám nějakou práci a mám dojem, že vám nemám co sdělovat," odbyl redaktora.

Pohřeb Jana Grebeníčka tak bude zajišťovat městská část Praha 2. "Pokud nastane situace, že na území naší městské části zemře člověk, kterému nikdo nechce vypravit pohřeb, pak ho objednává a platí právě městská část. Pohledávku pak uplatňujeme v rámci dědického řízení, nebo nám náklady zaplatí stát," řekla vedoucí humanitního odboru městské části Praha 2 Hana Dostálová s tím, že takový pohřeb většinou stojí do pěti tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marek Vašut: Václav Moravec? Jak z dob komunismu. Když se mladým nelíbí názor, označí ho za „fake news“

9:37 Marek Vašut: Václav Moravec? Jak z dob komunismu. Když se mladým nelíbí názor, označí ho za „fake news“

Marek Vašut má za to, že účtovat třicet let po sametové revoluci s komunisty nemá smysl. Zvlášť, kdy…