HN: Vláda zavede strategické stavby, nebude u nich možné odvolání

24.02.2014 10:40 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) chystá novelu silničního zákona, která zavede strategické stavby národního významu. O tom, která stavba dostane tento status, rozhodne hlasováním sněmovna a proti stavbě nebude možné odvolání. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny.

HN: Vláda zavede strategické stavby, nebude u nich možné odvolání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlasování ve sněmovnně

Cílem novely je, aby ČR nepřicházela o eurodotace a neodkládala se dostavba dopravní infrastruktury. Zrychlení a úsporu má přinést i sloučení vydávání stavebních povolení pod jeden úřad.

Do strategických staveb nebudou podle listu patřit silnice druhé a třetí třídy, u ostatních požádá Ředitelství silnic a dálnic poslance, aby jim výjimečný status udělili. Podle autora zákona a poslance ANO Martina Kolovratníka bude muset investor přesvědčit nadpoloviční většinu poslanců a schválené rozhodnutí nebude možné napadnout. Vlastník pozemků, přes které má silnice nebo dálnice vést, by případné nároky řešil u soudu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Natálie Vachatová

Hodně se teď o ní diskutuje. Je pravda, co se o ní píše? Že sympatizuje s Ruskem? A jestli ano, není pak naprostý paradox, že má prý na starost svobodu projevu? Jak jste k ní vlastně přišel? A budete s ní spolupracovat dál?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foltýn nasazoval na Vodičkův svaz. Dostal tvrdou odpověď

11:30 Foltýn nasazoval na Vodičkův svaz. Dostal tvrdou odpověď

Vodičkův Český svaz bojovníků za svobodu je znovu na scéně. Jana Černochová (ODS) v roli ministryně …