Hájím především stanovisko ministerstva financí, vzkázal Kalousek ČSSD

25. 6. 2012 13:01

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) reagoval na dopis ČSSD premiéru Petru Nečasovi (ODS). Připomíná, že hájí zejména desetileté konzistentní odborné stanovisko svého resortu, který je garantem příslušných zákonů a je oprávněn vydávat závazná odborná stanoviska pro účely praxe. Kalousek připomíná, že předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se pod toto odborné stanovisko podepsal častěji než on.

Hájím především stanovisko ministerstva financí, vzkázal Kalousek ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek a Bohuslav Sobotka v OVM diskutovali o zbavení imunity Vlasty Parkanové
reklama

V dopise premiéru Nečasovi kritizovala ČSSD především vystoupení ministra financí v nedělních Otázkách Václava Moravce. Kalousek označil kroky policie v souvislosti s vyšetřováním poslankyně Vlasty Parkanové (TOP 09) za „náběh na policejní stát, bezprecedentní útok na demokratický systém a demokratické rozhodovací mechanismy státu“.

Podle předsedy ČSSD Sobotky se jedná o útok na nezávislou práci policie a může vzbudit nedůvěru veřejnosti v objektivnost policie. Sobotka vyzval premiéra Nečase, ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) a ministra vnitra Jana Kubiceho, aby se k záležitosti rychle vyjádřili.

Pokud se tak prý nestane, vzbudí Nečas podezření, že mu není po chuti aktivita policie v kauze CASA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

20:40 Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

Magistrát hlavního města Prahy pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) již zřejmě našel řešení, …