Hamáček: Platy policistům se asi zvýší méně než o 10 procent

24.08.2018 22:30

Ministerstvu vnitra se zřejmě nepodaří prosadit zvýšení platů pro policisty od příštího roku o deset procent. Nárůst bude pravděpodobně nižší, podle dnešního vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) mezi sedmi až deseti procenty. Ministr předpokládá, že se jednání uzavřou příští týden.

Hamáček: Platy policistům se asi zvýší méně než o 10 procent
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

„Byl bych rád, abychom se co nejvíce přiblížili k deseti procentům, jakkoliv rozumím, že to deset procent nebude,“ řekl dnes Hamáček v Liberci novinářům při návštěvě krajského ředitelství policie.

Hamáček navrhuje zvýšení rizikového příplatku pro policisty o šest procent. „To si myslím, že na tom spor není. Jediné, co teď řešíme s ministryní financí (Alena Schillerová – ANO), je, o kolik procent stoupnou tarify. Zda to bude o procento, dvě, tři nebo o čtyři,“ dodal. Očekává, že ke kompromisnímu řešení dospějí velmi záhy. „Předpokládám, že příští týden,“ dodal. Zvýšení platů policistů by podle něj mělo státní rozpočet zatížit maximálně o 1,4 miliardy korun.

Podle Hamáčka bude třeba také začít řešit obnovu zastaralého vozového parku policie, jde podle něj o celostátní problém. „To je určitě něco, kam bychom se měli příští rok podívat a nějak větším způsobem obnovit výjezdová auta,“ řekl. Policisté podle něj jezdí i s vozy, které mají najeto přes 200 000 či dokonce 300 000 kilometrů. „Myslím, že pokud bychom měli zachovat systém obnovy, tak se bavíme o několika stovkách vozidel ročně,“ řekl. Za minimum považuje nákup zhruba 500 aut pro policisty ročně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

7:31 Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

Na sobotním sjezdu byl za šéfa lidovců zvolen poslanec Marian Jurečka. A to podle komentátorů znamen…