„Byl bych rád, abychom se co nejvíce přiblížili k deseti procentům, jakkoliv rozumím, že to deset procent nebude,“ řekl dnes Hamáček v Liberci novinářům při návštěvě krajského ředitelství policie.
Hamáček navrhuje zvýšení rizikového příplatku pro policisty o šest procent. „To si myslím, že na tom spor není. Jediné, co teď řešíme s ministryní financí (Alena Schillerová – ANO), je, o kolik procent stoupnou tarify. Zda to bude o procento, dvě, tři nebo o čtyři,“ dodal. Očekává, že ke kompromisnímu řešení dospějí velmi záhy. „Předpokládám, že příští týden,“ dodal. Zvýšení platů policistů by podle něj mělo státní rozpočet zatížit maximálně o 1,4 miliardy korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?
Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém
Další články z rubriky

4:40 Věře Jourové nikdy neodpustím. Michal Půr zmrazil sál
„Věře Jourové tohle asi nikdy neodpustím. To i kvůli ní se lidé z některých vydavatelských asociací,…
- 8:40 „Smát se té smrti je v pořádku.“ Na Kirka přišly české plivance
- 23:12 Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi
- 16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky
- 12:00 V ČT Rajchla utnuli, tak to řekl v Boleslavi. Natvrdo
- 12:41 Občan neunesl pohled na výši průměrné mzdy v Česku