Hamáček: Už jen krůček od zrušení superhrubé mzdy

19. 8. 2020 11:28

Po zrušení superhrubé mzdy ANO i ČSSD počítá s dvojí sazbou, to vyplynulo z jednání ministryně financí Aleny Schillerové s předsedou ČSSD a ministrem vnitra Janem Hamáčkem. Zaměstnanci, kteří mají nižší příjmy, by měli svůj příjem zdanit 15 procenty.

Hamáček: Už jen krůček od zrušení superhrubé mzdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami.V krizi vás ochráníme- slogan, který představil předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama
„Naší ambicí je, aby ze zrušení superhrubé mzdy profitovali hlavně lidé s nižšími a středními příjmy,“ uvedl po jednání Hamáček. 
 
O výši daně pro vysokopříjmové skupiny či zrušení takzvané solidární daně budou lídři ANO a ČSSD ještě jednat, podle Schillerové se do debaty zapojí i premiér Andrej Babiš (ANO). Superhrubou mzdu chce zrušit k 1. lednu příštího roku.
 
Ministryně Schillerová minulý týden představila šest různých variant, jak by mohlo zrušení superhrubé mzdy vypadat a také možné úpravy daně z příjmu v rozmezí mezi 15 až 19 procenty. Zatím ale není jasné, jaké dvě sazby zůstanou. 
 
„Už jen krůček od zrušení superhrubé mzdy! Chceme, aby bylo zrušení superhrubé mzdy nejvýhodnější pro většinu. Tedy pro všechny se středními nebo nižšími příjmy,“ napsal po jednání ministr Hamáček na facebook. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…