Hamáček pro ČT: Mimořádná schůze sněmovny bude 21. ledna

13.01.2014 11:09

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) pro Českou televizi uvedl, že mimořádná schůze dolní komory ke služebnímu zákonu bude 21. ledna.

Hamáček pro ČT: Mimořádná schůze sněmovny bude 21. ledna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jan Hamáček

Na mimořádné schůzi sněmovny by se měl začít projednávat služební zákon, o němž se mluví v souvislosti se jmenováním šéfa hnutí ANO Andreje Babiše ministrem financí. Babiš nemá negativní lustrační osvědčení a prezident Miloš Zeman se nechal už dříve slyšet, že dostatečnou garancí pro něj bude, když služební zákon, který negativní lustrační osvědčení od ministrů nevyžaduje, projde v prosinci prvním čtením.

Předloha leží ve sněmovně

Předloha, která mění dosud neúčinný zákon o státní službě, leží ve sněmovně od sklonku prosince. "Koalice bude postupovat tak, abychom odstranili pokud možno všechny překážky, které by tady mohly být, pokud jde o vznik nové vlády," řekl již dříve novinářům předseda ČSSD a pravděpodobný budoucí premiér Bohuslav Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

20:53 „Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

„Když to řeknu pocitově, zaznamenali jsme před pár lety, před covidem, na Letné obrovské davy lidí, …