Hanba vládní garnitury. Už je to jak za totality, zhrozila se šéfka Trikolóry

07.05.2021 12:03

Odvolání renomovaného profesora Jana Pirka z čela kardiocentra na pražském Institutu klinické a experimentální medicíny vyvolalo bouřlivé reakce. Přestože vedení IKEMu tvrdí, že důvodem je zahájení výstavby nového pavilónu, souvislost s kritickými postoji světově uznávaného kardiologa ke způsobu boje s pandemií Covid-19 napadla snad úplně každého. Pirk se totiž často klonil k těm, kteří odmítali příliš přísná restriktivní protiepidemická opatření. Předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková dokonce mluví o totalitních praktikách a čistkách v režii „těch nahoře“.

Hanba vládní garnitury. Už je to jak za totality, zhrozila se šéfka Trikolóry
Foto: repro XTV
Popisek: Předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková
reklama
„Covidová diktatura si udělala další zářez na svoji pažbu. Prakticky ze dne na den v čele kardiocentra IKEM skončil snad ten absolutně nejznámeˇjší a nejvěhlasnější český lékař. Jakýsi oficiální důvod byl zveřejněn, ale všem je nad slunce jasné, že skutečné důvody jsou úplně jinde. Prof. Pirk se totiž nikdy netajil svým odlišným názorem na celou “covidovou hysterii” a totálně přestřelená opatření, jež o co menší vliv mají na samotný koronavirus, o to více ničí naši ekonomiku i celou společnost,“ komentovala informaci poslankyně Zuzana Majerová Zahradniková. 
 
 
Podle předsedkyně Trikolóry se tak zásadní změna v čele špičkového lékařského pracoviště nedělá bez souhlasu „těch nahoře“.
 
„Je to nezměrnou hanbou vládní garnitury, že si již nadobro osvojila praktiky totalitni´ho režimu a likviduje všechny osobnosti, které si dovolují mít vlastní názor. V případě prof. Jana Pirka dokonce osobnost světového formátu. Pokud na tohle přistoupíme, prohráli jsme,“ dodala Majerová. 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zisky obchodníků a bída českých zemědělců. Poslankyni chodí alarmující věci. Kolikrát nezbývá, než zasít řepku

18:34 Zisky obchodníků a bída českých zemědělců. Poslankyni chodí alarmující věci. Kolikrát nezbývá, než zasít řepku

„Své postavení zneužívají, vůči domácím dodavatelům dělají diskriminační politiku a zisky si na jeji…