Hašek, Tejc a Škromach v mé vládě nebudou, rozpálil se šéf ČSSD

02.11.2013 16:22

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka předem vyloučil účast Michala Haška, Jeronýma Tejce a Zdeňka Škromacha v jeho případné vládě. Jmenovaní totiž stojí za vyvoláním úspěšného hlasování vedení strany o výzvě k Sobotkově rezignaci.

Hašek, Tejc a Škromach v mé vládě nebudou, rozpálil se šéf ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek s Bohuslavem Sobotkou
reklama

„Nemyslím si, že by si lidé, kteří organizovali převrat v ČSSD, zasloužili, aby sociální demokracii reprezentovali ve vládě. A jak vnímám názor našich členů a voličů, nepřejí si to ani oni,“ prohlásil podle serveru Novinky.cz šéf ČSSD po sobotním jednání plzeňského krajského výboru ČSSD ve Volduchách na Rokycansku, kam ho pozval plzeňský hejtman Milan Chovanec.

Právě plzeňský krajský výkonný výbor ČSSD rozhodoval o vyslovení důvěry Chovancovi, který ještě před pár dny podpořil Haška a spol. v hlasování proti Sobotkovi. Účastnil se s nimi také utajené schůzky s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Podle Sobotky, ale i místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka, měl být na zmíněné schůzce s hlavou státu naplánován „puč“. Rebelové nejprve popřeli, že by se se Zemanem sešli, jako první ale setkání přiznal Chovanec, který následně přešel na Sobotkovu stranu.

Plzeň dala důvěru Sobotkovi i Chovancovi

Sociální demokraté v Plzeňském kraji dnes podpořili předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, vyjádřili mu i podporu jako kandidátovi ČSSD na premiéra. Na mimořádném setkání rozšířeného krajského výkonného výboru strany ve Volduchách na Rokycansku rovněž asi 110 sociálních demokratů z kraje podpořilo ve stranických funkcích svého krajského šéfa Milana Chovance.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …