Hašek ostře kritizuje výrok Peckové o seniorech, kteří jsou zvyklí žít v bídě

05.05.2012 20:08

Členové sociální demokracie se na své sobotní konferenci tvrdě kritizovali vládní návrh na změnu valorizace důchodů a ostře se ohradili vůči výroku poslankyně TOP 09 Gabriely Peckové.

Hašek ostře kritizuje výrok Peckové o seniorech, kteří jsou zvyklí žít v bídě
Foto: Hans Štembera
Popisek: První místopředseda ČSSD Michal Hašek

„Tohle jsou argumenty, které se používaly v padesátých a šedesátých letech. Tehdy se mluvilo o obětované generaci, které se musí uskrovnit, aby se vybudoval socialismus,“ tak podle serveru novinky.cz okomentoval Bohuslav Sobotka nešťastný výrok poslankyně Peckové, že pro důchodce nebude problém se pod tlakem navrhovaných opatření přizpůsobit, protože většina z nich se narodila za války, a je tedy zvyklá se uskrovnit.

Možná by ta přemluvená bába a ten přemluvený děda teď měli méně jíst

Místopředseda ČSSD Michal Hašek prý podobný výrok nepamatuje."V západní Evropě by se za něj rezignovalo. Lidé ale aspoň vidí, jak reálně uvažují pravicoví politici o tom, jak má vypadat sociální systém," a s ironií dodává, jak by mohlo vypadat pokračování virálního videa "Přemluv bábu", kterým se pravice snažila v minulých volbách přesvědčit seniory, aby nevolili levicové strany. „Možná by ta přemluvená bába a ten přemluvený děda teď měli méně jíst, méně topit, méně chodit k lékaři,“ řekl Hašek.

Zmiňovaný vládní návrh, který má v následujících letech omezit valorizaci důchodů, je podle Sobotky strašný podvod. „Vládní strany před volbami lidem slibovaly, že se důchodců důchodová reforma nedotkne. A dotkla se. Pak slíbily, že budou kompenzovat vyšší DPH na potraviny, léky, vodné, stočné a veřejnou dopravu valorizací penzí. A opustily i tento slib. Pro řadu důchodců je to kritická a lidsky bezvýchodná situace,“ dodal Sobotka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

15:01 Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

Lubomír Štrougal, rekordman mezi českými a československými premiéry v délce výkonu funkce i dožití,…