Hašek podepsal Memorandum o spolupráci na obnově zámku v Moravském Krumlově

5. 8. 2012 7:12

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal v pátek 3. srpna Memorandum o spolupráci na obnově zámku v Moravském Krumlově. Spolu s ním Memorandum podepsala ministryně kultury Alena Hanáková, dále starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina a jednatel společnosti Incheba Praha Jozef Kaliský.

Hašek podepsal Memorandum o spolupráci na obnově zámku v Moravském Krumlově
Foto: tan
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková, jednatel Incheba Praha Jozef Kaliský a hejtman Michal Hašek

K podpisu Memoranda hejtman Michal Hašek konstatoval, že návštěva ministryně kultury v Moravském Krumlově končí úvodní etapu vzájemných jednání. „Jsem rád, že se dnešek uskutečnil a Memorandum bylo podepsáno. K tomu, aby se mohl snít sen o návratu Slovanské epopeje do Moravského Krumlova, je potřeba opravit zdejší výstavní prostory. Je to i podmínka Hlavního města Prahy, aby v této věci mohla pokračovat další jednání.

Dnes se tedy podařilo najít dohodu mezi složkami veřejné správy – ministerstvem, krajem, městem – a vlastníkem zámku. Memorandum znamená, že nyní budeme řešit další osud zámku společně. Ať už se zde bude v budoucnu nacházet Muchova Slovanská epopej nebo jiná díla. Pro Moravský Krumlov je to jistě dobrá zpráva. Jihomoravský kraj v posledních dvou letech přispěl na opravy zámku dvěma miliony korun. A v rámci krajského rozpočtu jsme připraveni na těchto opravách participovat i v letech následujících,“ uvedl Michal Hašek.

Účastníci Memoranda vyjádřili společnou vůli ke spolupráci při přípravě, řešení a realizaci projektu „Obnova části renesančního zámku Moravský Krumlov“ pro účely zřízení a provozování výstavních prostor. Jsou také připraveni nalézt shodu na finální podobě projektové a prováděcí dokumentace včetně ekonomických aspektů realizace projektu. Jeho cílem je vystavování uměleckých děl v obnovených prostorách zámku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…