Hašek podepsal Memorandum o spolupráci na obnově zámku v Moravském Krumlově

5.8.2012 7:12 dop.

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal v pátek 3. srpna Memorandum o spolupráci na obnově zámku v Moravském Krumlově. Spolu s ním Memorandum podepsala ministryně kultury Alena Hanáková, dále starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina a jednatel společnosti Incheba Praha Jozef Kaliský.

Hašek podepsal Memorandum o spolupráci na obnově zámku v Moravském Krumlově
Foto: tan
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková, jednatel Incheba Praha Jozef Kaliský a hejtman Michal Hašek

K podpisu Memoranda hejtman Michal Hašek konstatoval, že návštěva ministryně kultury v Moravském Krumlově končí úvodní etapu vzájemných jednání. „Jsem rád, že se dnešek uskutečnil a Memorandum bylo podepsáno. K tomu, aby se mohl snít sen o návratu Slovanské epopeje do Moravského Krumlova, je potřeba opravit zdejší výstavní prostory. Je to i podmínka Hlavního města Prahy, aby v této věci mohla pokračovat další jednání.

Dnes se tedy podařilo najít dohodu mezi složkami veřejné správy – ministerstvem, krajem, městem – a vlastníkem zámku. Memorandum znamená, že nyní budeme řešit další osud zámku společně. Ať už se zde bude v budoucnu nacházet Muchova Slovanská epopej nebo jiná díla. Pro Moravský Krumlov je to jistě dobrá zpráva. Jihomoravský kraj v posledních dvou letech přispěl na opravy zámku dvěma miliony korun. A v rámci krajského rozpočtu jsme připraveni na těchto opravách participovat i v letech následujících,“ uvedl Michal Hašek.

Účastníci Memoranda vyjádřili společnou vůli ke spolupráci při přípravě, řešení a realizaci projektu „Obnova části renesančního zámku Moravský Krumlov“ pro účely zřízení a provozování výstavních prostor. Jsou také připraveni nalézt shodu na finální podobě projektové a prováděcí dokumentace včetně ekonomických aspektů realizace projektu. Jeho cílem je vystavování uměleckých děl v obnovených prostorách zámku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

21:35 „Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

Primář z Nemocnice Sokolov Martin Straka (TOP 09) se na svém twitteru hanlivě vyjádřil na adresu pre…