Hašek proti Dienstbierovi: Příteli Jiří...

12. 4. 2016 5:15

Předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) položil zásadní otázku ministrovi pro lidská práva a předsedovi Legislativní rady vlády Jiřímu Dienstbierovi. Myslel Dienstbier na voliče ČSSD, když se chtěl postavit proti zdanění církevních náhrad? Sociální demokracie přece před volbami slíbila, že s církevními restitucemi něco udělá. Příteli Jiří, co Ty na to, ptá se Hašek.

Hašek proti Dienstbierovi: Příteli Jiří...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Vláda expremiéra Petra Nečase (ODS) se s církvemi dohodla na formě vyrovnání státu a církví a smlouvy se mají dodržovat. Na tuto starou zásadu platnou již v časech římského práva spoléhají i církve a podle předsedy Legislativní rady vlády Jiřího Dienstbiera (ČSSD) nemůžeme nabourat toto očekávání. Proto se chtěl postavit proti návrhu komunistů na zdanění finančních náhrad z církevních restitucí. Vláda nakonec nepřijala žádné stanovisko k tomuto návrhu.

Toto stanovisko však nenechalo v klidu jihomoravského hejtmana Michala Haška. V duchu stranických zvyklostí proto Jiřího Dienstbiera oslovil jako „přítele“ a zeptal se ho, zda by strana neměla naplňovat spíše očekávání voličů?

„Nedá mi to se nezeptat – příteli Jiří: A co legitimní očekávání měst, obcí a krajů, že nebudou muset vydávat žádný majetek a najednou jsou bombardování stovkami žalob církví a řádů??? ... A co legitimní očekávání členů, příznivců a voličů ČSSD? Nekritizuji myšlenku zmírnění majetkových křivd, kritizuji její špatné provedení a nafouknutý objem finančních náhrad,“ napsal na sociální síti Facebook.

Současná podoba církevních restitucí vede např. k tomu, že kraj musí bojovat o gymnázium v Mikulově, což nepovažuje za správné.

Michal Hašek doslova napsal:

Ministr Jiří Dienstbier odůvodňoval negativní stanovisko Legislativní rady vlády k návrhu komunistů zdanit finanční náhrady církevních restitucí legitimním očekáváním církví ... Nedá mi to se nezeptat - příteli Jiří, a co legitimní očekávání měst, obcí a krajů, že nebudou muset vydávat žádný majetek a najednou jsou bombardování stovkami žalob církví a řádů??? Proč se má Jihomoravský kraj soudit s piaristy o gymnázium v Mikulově? A co legitimní očekávání členů, příznivců a voličů ČSSD? Nekritizuji myšlenku zmírnění majetkových křivd,k ritizuji její špatné provedení a nafouknutý objem finančních náhrad (pro jejich účely ocenění zemědělské půdy přes 40,-Kč za m2, přes 20,-Kč lesní půdy)... Příteli Jiří, co Ty na to???

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

7:15 Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidstvu chtějí vládnout bezdětné ženy. Vychází přitom z opakovan…