Havel o nikom nemluvil sprostě. Zeman už nemá na funkci prezidenta, říká Michael Žantovský

03.09.2018 12:10

Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský se v rozhovoru pro Reflex.cz rozhovořil o prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle jeho slov má hlava státu povinnost říct pravdu o svém zdraví. „Psychicky už na to asi nemá,“ uvedl Žantovský.

Havel o nikom nemluvil sprostě. Zeman už nemá na funkci prezidenta, říká Michael Žantovský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michael Žantovský
reklama

Zemana Žantovský zkritizoval mimo jiné za to, že mlčel k výročí událostí 21. srpna 1968. V té chvíli Žantovský hovoří o hanebnosti. „Je otázka, jestli je ještě prezident Zeman ve stavu, který by mu dovoloval reprezentovat Českou republiku například v OSN,“ zmínil Žantovský. Zároveň také o Zemanovi řekl, že je politikem, který si velkou část kariéry založil na urážení druhých. 

Své pak Žantovský také řekl k odkazu Václava Havla v Česku. Jak uvedl, od Chebu po Uherské Hradiště lidé volí podle Havlových myšlenek. „Člověk může získat pocit, že se o Václavu Havlovi mluví výhradně špatně,“ sdělil Žantovský s tím, že jde však o sociální sítě. „Tím se vůbec nezabývám, ale ve vážných diskuzích je jméno Václava Havla známkou 30 let, které jsme urazili v cestě za svobodou a demokracií a o to měl nesporně velkou zásluhu,“ poznamenal Žantovský. 

Sociální sítě jsou však vskutku plné útoků na bývalého prezidenta, podotkl Žantovský s tím, že jde často o lidi placené ze zahraničí. To by, jak uvádí, měla řešit policie. „Václav Havel zastával hodnoty slušnosti a tolerance. Během jeho prezidentské kariéry nenajdete místo, kde by někoho napadal, kde by se o někom vyjadřoval vulgárně. Celý život se snažil mluvit i se svými protivníky slušně, což vymizelo úplně,“ dodal Žantovský.

A co pražská kavárna? To je podle Žantovského mýtus. 

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

14:11 Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

„Je třeba obnažit, demaskovat, co jednotlivé politické subjekty navrhují. V tomto případě Piráty, pr…