Havlová vysoudila na bulváru 1,2 milionu. Václavovi prý nezahýbala

13. 11. 2015 15:57

Dnes padlo rozhodnutí soudu v kauze Dagmar Havlové, která žalovala vydavatelství Bauer Media za pomluvu. Jejich časopis Pestrý svět totiž uvedl, že když umíral její manžel, měla Havlová milence. Původně se bývalá první dáma dožadovala pěti milionů, soud ji však nepravomocně přiřkl pouze 1,2 milionu korun jako odškodné.

Havlová vysoudila na bulváru 1,2 milionu. Václavovi prý nezahýbala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dagmar Havlová

„Soud má za to, že údaje, které byly v článku publikovány, byly absolutně nepravdivé a neověřené,“ řekla soudkyně Dagmar Stamidisová. Článek uveřejněný v časopise Pestrý svět „zasáhl do osobnostních práv Havlové“. Soudkyně dále dodala, že i kdyby to pravda byla, je to soukromá věc paní Havlové.

„Skandální zvěsti o Dáše Havlové. Šokující nařčení – Tajné rande v lázních“, tak se jmenuje článek, který je předmětem sporu. V něm stojí, že bývalá první dáma dorazila dva dny před prezidentovou smrtí do Františkových Lázní. Dokonce s milencem. Zprávu však dementovali jak Havlová, tak její údajný milenec František Loukota. „Podle něj byl snímek pořízen s největší pravděpodobností v době natáčení seriálu Sanitka, když herečku doprovázel na nákupy.“

Celý text zde

Havlová dále uvedla, že nezná zmíněný hotel, ve kterém měla být ubytována, a ani si nepamatuje, kdy naposledy byla ve Františkových Lázních. Její tvrzení podpořily sestry boromejky, jež měly Havla v péči. Havlová podle nich zůstala tehdy s vnučkami, jelikož „exprezident nechtěl, aby za ním v bouřce jela“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

19:13 Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

Spolek Milion chvilek pro demokracii odstartoval v úterý večer na Václavském náměstí sérii protestů …