Heger z televize gratuloval Němečkovi. Dokázal prý něco, co on sám ne

09.04.2014 21:39

Podle bývalého ministra zdravotnictví Leoše Hegera nepomůže daňové zvýhodnění na nenahraditelnou dětskou výživu. Ve výsledku to prý bude akorát přelévání peněz.

Heger z televize gratuloval Němečkovi. Dokázal prý něco, co on sám ne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další tiskoná konference ministerstva zdravotnictví k metylové kauze. Dosud na otravu zemřelo 27 lidí

„Daňové zvýhodnění je samozřejmě jen přelévání peněz,“ řekl Leoš Heger v Hyde parku na ČT. Podle něj totiž budou finance nakonec chybět jinde, pravděpodobně ve státním rozpočtu. „Záleží, kde se to bude kompenzovat,“ dodal.

Ukázal to pak na konkrétním příkladu. Současný ministr Svatopluk Němeček vyjednal navýšení plateb státu zdravotním pojišťovnám za děti, důchodce či rodiče na mateřské. „Ty peníze, které dneska získal ministr Němeček, a to mu gratuluji, o ty je státní rozpočet tenčí,“ míní Heger.

Zároveň však odmítl, že by zdravotnictví bylo jakousi „černou dírou“, jak se mu někdy přezdívá. Toto označení je podle něj nespravedlivé.

Když se například Nečasova vláda snažila šetřit, tak šetřilo právě i zdravotnictví. „Za ty tři roky, co jsme tam byli, jsme ve zdravotnictví ušetřili 30 miliard,“ tvrdí Heger. Sám tak současnému ministrovi gratuluje, že se mu podařilo získat finance navíc. On sám však své působení v čele resortu zdravotnictví bral jako součást vlády, která si vytyčila, že ve všech oblastech se bude snažit šetřit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Něco se chystá.“ Ukrajina nemá lidi, Rusové žhaví dráty, v USA sváteční volno, varuje analytik

7:55 „Něco se chystá.“ Ukrajina nemá lidi, Rusové žhaví dráty, v USA sváteční volno, varuje analytik

Ukrajina tlačí na to, aby mohla západní zbraně typu Storm Shadow nebo ATACMS používat i na ruské úze…