Hejtman Holiš žádá oficiální stanovisko vlády. Dopisy s touto žádostí odeslal premiérovi Petru Fialovi a prezidentovi Petru Pavlovi. „Chceme jasně vědět, jaké má stát plány s areálem a kdy budou pozemky bezpečné,“ zdůraznil Holiš.
Zasažené území stále obsahuje nevybuchlou munici, která brání jeho dalšímu využití. Od výbuchů v muničním areálu ve Vrběticích, které otřásly celým regionem, uplynulo už deset let. K první explozi došlo 16. října 2014, následovaly stovky dalších neřízených explozí. Druhý sklad vybuchl v prosinci téhož roku. Tragické události zasáhly obce v okolí, vyžádaly si evakuaci stovek obyvatel a zdevastovaly rozsáhlé území.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

