Hejtmani mají řešit, kde vzít peníze na zvyšování mezd

17. 3. 2017 6:17

Hejtmani dnes mají řešit, kde vzít peníze na zvyšování mezd, které slíbila vláda. Týká se to nejen řidičů linkových autobusů, ale i pracovníků v kultuře, školství a sociální oblasti. Hejtmani na radě Asociace krajů mají také uzavřít spolupráci s hasiči a záchranáři o zapojení hasičů do předlékařské první pomoci.

Hejtmani mají řešit, kde vzít peníze na zvyšování mezd
Foto: archiv Jany Vildumetzové
Popisek: Jana Vildumetzová

Předsedkyně asociace a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) už ve středu poukázala na to, že vláda svým nařízením loni stanovila zvýšení mezd řidičům, ale peníze na to krajům nedala. Vedení dopravních odborů kvůli tomu vyzvalo ke stávce.

Podobná je situace s platy zaměstnanců v kultuře, které chce vláda od července zvýšit o devět procent, a o pět procent v případě sociálních pracovníků. V letošním státním rozpočtu na to vláda potřebuje 1,08 miliardy korun, kraje a obce by podle návrhu ministerstva financí musely vyšetřit 764 milionů korun.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…