Hejtmanka Emmerová odmítá babybox v budově radnice

22. 5. 2010 16:14

V Plzeňském kraji je zatím pouze jeden babybox. Situace by se mohla změnit, a to jeho umístěním v budově radnice.

Hejtmanka Emmerová odmítá babybox v budově radnice
reklama

Hejtmanka a lékařka Milada Emmerová (ČSSD) se zděsila nápadem zřídit první plzeňský babybox v budově radnice v městské části Lochotín. Podle hejtmanky by schránka pro odložené děti měla být výhradně v nemocnici.

"Než zřídit babybox v budově radnice na Lochotíně, tak to tam raději nechám svoji adresu a ať dítě v případě potřeby přinesou raději ke mně domů, bydlím nedaleko," uvedla hejtmanka Emmerová.

"Ideálním místem pro zřízení babyboxu v Plzni by byla nemocnice U Mulače na Borech, která má dobrý přístup z ulice, nemocnice není v žádném areálu, jde o velmi klidnou čtvrť. Žena, která by se tam rozhodla odložit dítě, by tam mohla učinit velmi nenápadně a nemusela by se obávat prozrazení," vysvětila hejtmanka pro Mediafax.

Na Plzeňsku je jediný babybox

V celé České republice je nyní celkem 36 babyboxů, Plzeňský kraj má od loňska jediný, a to v areálu klatovské nemocnice. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess se totiž zatím nedohodl v Plzni s žádnou ze tří nemocnic o umístění schránky do jejich objektů. Vstříc mu vyšel až náměstek plzeňského primátora Petr Náhlík (KDU-ČSL).

"Přál bych si, aby v Plzni babybox vznikl, technicky to zřejmě je možné," uvedl Náhlík. Podle něj je budova lochotínské radnice pro tento účel ideální.

V objektu radnice má nepřetržitý provoz lékárna, v těsné blízkosti je výjezdové místo záchranky a poblíž je Fakultní nemocnice Lochotín. Náměstek Náhlík argumentuje i tím, že babybox byl zřízen i na radnici Prahy 2. "Pokud by někdo dítě odložil do babyboxu v budově radnice, dítě může být do několika minut v nemocnici," uvedl Náhlík s tím, že boxy zachránily život již 31 dětem.

Více čtěte:
Emmerová si pustila pusu na špacír 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…