Herec Jan Kačer: Prezidenta máme uznávat, jeho urážky se mě dotýkají. Nechci žít ve státě, kde se označujeme za starce a dementy

20. 7. 2018 8:38

Herec a režisér Jan Kačer se zlobí na novináře kvůli tomu, jak píší o prezidentovi Miloši Zemanovi. Umělec dal nejednou najevo, že by se novináři měli o hlavě státu vyjadřovat jinak. Uctivěji. Svůj názor znovu zopakoval na vlnách Českého rozhlasu v rozhovoru s Barborou Tachecí.

Herec Jan Kačer: Prezidenta máme uznávat, jeho urážky se mě dotýkají. Nechci žít ve státě, kde se označujeme za starce a dementy
Foto: Petr Novák, Wikipedie
Popisek: Herec a režisér Jan Kačer
reklama

Jan Kačer má prý k Miloši Zemanovi řadu výhrad, ale to prý nic nemění na tom, že by novináři měli o prezidentovi mluvit uctivěji. „Já jsem asi kluk z vesnice. Myslím si, že když je někdo prezidentem, který se jím stal dokonce volbou, že nějakým způsobem je i v mém zájmu, abych ho respektoval,“ poznamenal režisér.

Říkat o prezidentovi, že je vůl, jak se jednou Kačer dočetl v Lidových novinách, mu přijde nepřiměřené. Dotýká se ho to osobně jako občana, který uznává prezidenta své země. „Já mám k němu spoustu výhrad, ale zároveň vím, že je to velice schopnej a inteligentní člověk,“ pravil Kačer. „Já nechci žít ve státě, kde se lidi označujou za kretény, za dementy a za starce,“ zlobil se dál.

To, že Zeman na novináře pravidelně útočí, neznamená podle Kačera nic jiného, než že se prezident brání a oplácí médiím stejnou mincí. Víc se k tomu nechěl vyjadřovat.

Na Zemanovi ocenil i to, že se v politice udržel velmi dlouho, zná většinu českých politiků osobně tak dobře jako málokterý občan a s touto svou znalostí na politické scéně vystupuje.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

11:13 „Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

Nejeden proevropský politik v Česku si nenechal ujít příležitost vyzvat vládu, aby děkovala Evropské…