Herečka Nikol Štíbrová bude propagovat Česko. Máme smlouvu i honorář. Jak dlouho to vyděláváte vy?

21.07.2020 16:15

Cestovní ruch byl koronavirovou krizí velmi citelně zasažen, hranice se ze dne na den uzavřely, hotely neměly koho ubytovávat a letecký provoz byl téměř nulový. Nyní po uvolňování zavedených omezení se cestovní ruch pomalu rozjíždí. Velké množství Čechů se chystá trávit svoji dovolenou v Česku, a tak nastal čas na propagaci našich zajímavých měst a míst. Utrácet se rozhodla i státní příspěvková organizace CzechTourism, která spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj. K propagaci si vybrala herečku Nikol Štíbrovou, která za podporu kampaně Světové Česko obdržela 55 tisíc.

Herečka Nikol Štíbrová bude propagovat Česko. Máme smlouvu i honorář. Jak dlouho to vyděláváte vy?
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Nikol Štíbrová
reklama

Anketa

Líbí se vám finální podoba ,,záchranného plánu" EU za 750 miliard euro?

4%
96%
hlasovalo: 9176 lidí
„Objednáváme u Vás tvorbu online obsahu v podobě fotografií a textů pro podporu kampaně Světové Česko. Materiál bude vytvořen během tripu, o předem definovaných místech v ČR,“ stojí ve smlouvě, která je volně přístupná na registru smluv.

Onen „instagramový trip“, jak o něm hovoří smlouva, proběhl ve Zlínském kraji. Nikol Štíbrová se zavázala, že z výletu po Zlínském kraji vytvoří šest fotografií s atraktivitami Zlínského kraje s letní atmosférou. Z těchto fotek minimálně jednu zveřejní na svém instagramovém profilu a zmíní hashtag #světovéČesko a také zveřejní minimálně čtyři instastories. Poté sepíše jeden článek určený pro web Kudy z nudy a vystaví fakturu na 55 tisíc korun, kterou jí CzechTourism do tří týdnů proplatí.

Nikol Štíbrová svůj „instagramový trip“ již absolvovala. A ona práce za 55 tisíc v praxi vypadala tak, že vzala svoje rodiče, syna a přítele na Zámek Buchlovice, tam vyfotila šest fotek, které podle smlouvy měly být autentické s přirozenými záběry. „Rozostření, pohyb, či zajímavý výřez vykreslí atmosféru lépe než perfektně inscenovaný a barevně „naleštěný“ snímek = atmosféra má přednost před zdánlivou řemeslnou dokonalostí,“ jak stojí přesně ve smlouvě, pak připsala hashtag #světovéČesko a bylo hotovo.

Pro srovnání dodejme, že průměrná hrubá mzda v posledním čtvrtletí minulého roku byla podle Českého statistického úřadu 36 144 korun měsíčně. Na to, co běžný občan měsíčně ani nedosáhne, stačil Nikol Štíbrové jeden výlet do Zlínského kraje.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

8:08 Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

V dřívějších rozhovorech a vyjádřeních radní ČT Luboš Xaver Veselý říkal, že na odvolání generálního…