Hit internetu: Seznam rasistů, fašistů a xenofobů. Občané, bonzujte a přidávejte další!

09.08.2016 13:31

Poté, co komentátor Jiří X. Doležal upozornil na seznam xenofobů, který podle něj zveřejnili sluníčkofašisti, stal se hitem internetu. „Sláva! Neomarxistická levice se poučila od Adama B. Bartoše a zveřejňuje seznam xenofobů. Spolu s výzvou, aby je lidé fízlovali a udávali. Jsem rád, že multikulturní levice zůstává věrna fízláctví komunistické tradice!“ uvedl k tomu Doležal.

Hit internetu: Seznam rasistů, fašistů a xenofobů. Občané, bonzujte a přidávejte další!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

Podle Doležala seznam xenofobů nápadně připomíná seznamy „zrádců národa“ či „Židů“, jež v minulosti publikovali jak neonacisté, tak například ultrapravicový Adam B. Bartoš. Jak si všímá na webu pravdalaska.wordpress.com, kde je seznam zveřejněn, databáze má obsah rasisty, kulturní rasisty, nacionalisty, neofašisty či všechny ty, kteří šíří xenofobii nebo předsudky. 

„Jestliže se setkáte s těmito jmény, měli byste být na pozoru. Prosíme o monitoring a zaznamenávání důkazů pro případná trestní oznámení. Budujeme databázi, v přípravě, zde uvádíme ukázkově jmenný seznam,“ píše se u seznamu, který v současné době čítá asi sto padesát jmen. Mezi nimi je například Tomáš Vandas z Dělnické strany sociální spravedlnosti, bývalá senátorka Liana Janáčková, protiislamista Martin Konvička či sociolog Petr Hampl.

Původní text ZDE.

„Z terénního pozorování to vím dávno, ale nyní sami sluníčkáři písemně potvrdili, že jde o stejnou zfanatizovanou a fašizující chamraď, jako je ultrapravice a neonacisté. Vytvářet jakékoliv seznamy – Židů a zrádců národa, jak dělají náckové, i xenofobů, jak nyní udělali sluníčkofašisti – je prostě zcela netolerovatelný projev fašismu. Takže pány neomarxisty vytvářející ten web prosím o zařazení svého jména do seznamu xenofobů. K sluníčkofašistům, stejně jako k náckům, mám totiž zcela netolerantní, xenofobní a fašistický postoj!“ uzavřel svůj text Doležal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

10:52 „To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

Ondřej Hejma měl tentokrát v Podtrženo, sečteno na XTV přehršel témat ke komentáři. O primátorovi Hř…