Hlavně méně negativismu, popřál Česku Klaus

31.12.2013 16:32

Bývalý prezident Václav Klaus do nového roku České republice přeje, aby bylo ve společnosti méně negativismu. Šíří ho podle něj média. Atmosféra v zemi je rozhodně horší, než je reálná situace, řekl dnes Klaus novinářům. Lidem v poslední den letošního roku popřál "standardně" také štěstí, zdraví, elán a optimismus.

Hlavně méně negativismu, popřál Česku Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus
reklama

Češi by se neměli nechat zavalit negativismem, který existuje v médiích, podotkl. "Atmosféra v zemi je určitě horší než reálně situace. Ten rozdíl, ta mezera mezi atmosférou a reálnou situací je, bohužel, zvětšující se. A to je věc špatná," řekl Klaus.

Úkolem všech, jak na straně politiků, tak na straně občanů, je podle něj se pokusit tuto mezeru v roce 2014 zmenšit. "Protože už v průběhu letošního roku dosahovala rozměrů, já bych řekl, nebezpečných. Pokusme se, aby se tato mezera zase zavírala," dodal Klaus.

Přesunout projev? To by mě ani nenapadlo, říká Klaus

Bývalý prezident dnes v televizi Prima předtočil rozhovor, který bude vysílán na Nový rok. Ještě loni naposledy promluvil jako prezident v novoročním projevu, kdy oznámil amnestii, posléze velmi kritizovanou.

Klaus na Primě využil toho, že jeho následovník Miloš Zeman na tradici novoročních projevů nenavázal. Hovořil již 26. prosince ve vánočním poselství po vzoru Tomáše Garrigua Masaryka, jak říká. Zemanovo vystoupení vyvolalo rozpačité reakce. Klaus sám Zemanovi vytkl, že projev přesunul. Jeho by to prý během deseti let, co byl prezidentem, ani nenapadlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…