Hlavně nebýt blbí. Kalousek se domlouvá s Milionem chvilek. Objevilo se závažné FOTO

13.02.2020 7:36

Po zvolení jednaosmdesátiletého Stanislava Křečka ombudsmanem se Miroslav Kalousek (TOP 09) vyjádřil jasně. „Myslím, že jsme v hajzlu.“ A to nebylo zdaleka všechno. Dal také radu spolku Milion chvilek pro demokracii.

Hlavně nebýt blbí. Kalousek se domlouvá s Milionem chvilek. Objevilo se závažné FOTO
Foto: Repro ČT24
Popisek: Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP09
reklama

Ve svých jednaosmdesáti letech může Stanislav Křeček říct, že toho má za sebou opravdu hodně. Pracoval jako horník, dělník, geolog, výtvarník, poslanec za ČSSD, zástupce ombudsmana a v roce 2020 se stal ombudsmanem. Mimo to byl např. také skautem, ale nikdy se netajil svým levicově laděným smýšlením  a 30 let po sametové revoluci si položil otázku, zdali je vůbec co oslavovat. V lednu 2020 se zase ptal, jestli je správné odsuzovat lidi za spolupráci s StB, když to děláme selektivně. Někomu to odpustíme, jinému ne.

 Předseda poslaneckého klubu TOP 09 nemá žádnou radost z toho, že se Křeček ombudsmanem stal.

„Poslaneckou sněmovnou byl ombudsmanem zvolen JUDr. Stanislav Křeček. Sněmovna je věrným zrcadlem celé společnosti. Věrným zrcadlem je i životopis a hodnotové zakotvení nového ombudsmana. Myslím, že jsme v hajzlu,“ napsal na sociální síti Twitter.

Kalousek a Křeček

Spolek Milion chvilek ke zvolení Stanislava Křečka napsal, že koalice Hradu, ANO, KSČM, SPD a části sociální demokracie rozkládá jednu demokratickou instituci za druhou a v tu chvíli je třeba zdůraznit, že občané mají právo se ozvat. 

Miroslav Kalousek dal spolku radu.

„Nemám žádné právo Vám radit, ale jedno vím jistě: Neškolte lídry dem. stran na veřejných akcích. Najděte odvahu sednout si s nimi u kulatého stolu. Formulujte harmonogram dosažitelných cílů. Strany ho budou prosazovat ve Sněmovně, vy na náměstích. Nebudeme-li blbí, zvítězíme!“ konstatoval předseda poslaneckého klubu TOP 09.

V diskusi pod jeho příspěvkem padla poté otázka, zda už si TOP 09 a STAN ke kulatému stolu sedli. Pravděpodobně v narážce na to, že strany spolu v řadě krajů odmítly před volbami spolupracovat.

Kalousek a Křeček

Kalousek ale ještě stále neskončil. „Nemohu usnout, neb mě trápí otázka: Jak může být VEŘEJNÝ ochránce práv někdo, kdo byl TAJNÝ?“ napsal. Mohlo jít o narážku na tajnou volbu, ale také nemuselo, protože v diskusi pod článkem se objevila fotografie, která Křečka zahrnovala do seznamu spolupracovníků komunistické Státní bezpečnosti.

Kalousek a Křeček

Kalousek a Křeček

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…