Hlavní hygienik Vít bydlí v luxusním hotelu. Prý podezřele levně

23.04.2012 12:30

Více než pětatřicet tisíc měsíčně by měl platit za ubytování hlavní hygienik ČR Michael Vít v pražskému hotelu Ilf, kde podle Blesku bydlí. Deník ale upozorňuje, že Vít v tomto zařízení pobývá podezřele levně. Hlavní hygienik, který je podezřelý ze dvou trestných činů a pobývá na nucené dovolené, údajně platí za ubytování v tříhvězdičkovém hotelu pouhých deset tisíc měsíčně.

Hlavní hygienik Vít bydlí v luxusním hotelu. Prý podezřele levně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze

Vít si prý hradí náklady na ubytování z vlastních prostředků, na úhradu z pokladny ministerstvo zdravotnictví nárok nemá. "Normální" smrtelník za jednu noc zaplatí 1250 korun i mimo sezónu. Podle Blesku je tedy otázka, z jakých důvodů má právě Vít výraznou slevu. Deník tvrdí, že existuje jisté propojení mezi hotelem a ministerstvem zdravotnictví. V hotelu totiž prý často probíhají lékařské přednášky, školení a konference. "Díky tomu dostal hygienik "přátelskou" cenu, o které by si běžní hosté mohli nechat jen zdát," předkládá své vysvětlení deník Blesk. 
 
Podle deníku "je zarážející", že tyto výhody Vít čerpá i poté, co byl obviněn z údajného zmanipulování zakázek. Tím prý ministerstvu údajně způsobil škodu ve výši dvou milionů korun. Z toho důvodu soud obstavil jeho majetek a nesmí s ním disponovat.

reklama

autor: bob

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

17:17 „Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

Levné potraviny, benzín a další výrobky v Polsku. To je stále téma na českém břehu a proto ten polsk…