Hlavním nositelem reforem je ODS, ukázal průzkum

16. 5. 2012 16:25

Za hlavního nositele vládních reforem lidé považují nejsilnější vládní stranu ODS, třebaže klíčová ministerstva jsou pod ministry TOP 09, další koaliční strany. O ODS jako hlavním nositeli reforem smýšlí 53 procent lidí, což je o šest procent více než loni. TOP 09 je hlavním hybatelem reforem pro 41 procent obyvatel, ukázal nový průzkum společnosti STEM.

Hlavním nositelem reforem je ODS, ukázal průzkum
Foto: Martin Kovář
Popisek: V Polygonhousu proběhla Výkonná rada ODS
reklama

Bývalou vládní stranu Věci veřejné (VV), z níž odešli její členové vlády, kteří zakládají novou stranu LIDEM, zmínilo šest procent dotazovaných. Loni to bylo 14 procent. Na otázku, která ze stran vládní koalice se snaží být nejvíc důsledná v naplňování programu vlády, uvedlo 43 procent lidí TOP 09, ODS pak 42 procent, uvedl průzkum. Ten zjišťoval názory lidí pro reformy financí, důchodového a zdravotního a sociálního systému.

"Přestože všechny tři resorty zmíněné v otázce - ministerstvo sociálních věcí, ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo financí - obsadili ministři TOP 09, pověst 'hlavního garanta' vládních reforem pro nejpočetnější část veřejnosti má stále ODS," uvedl průzkum.

Názor, že ODS je hlavním nositelem reforem, podle výsledků mírně převažuje mezi stoupenci obou velkých levicových stran i mezi velmi početnou skupinou lidí, kteří v současné době nevědí, jakou stranu by do sněmovny volili. "Ani stoupenci TOP 09 nejsou příliš jasně přesvědčeni, že jejich strana je hlavním nositelem reforem - naopak mezi stoupenci ODS je poměr hlasů pro ODS a TOP 09 velmi výrazný," dodala společnost STEM.

Vláda je kvůli reformním krokům terčem kritiky opozice, odborů i dalších kruhů ve společnosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

8:17 Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

Někdejší šéf dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) oznámil, že…