Hledali, hledali... Nenašli. Jana Nagyová-Nečasová prý může vyklouznout ze zásadního obvinění

16.02.2015 8:12 | Zprávy
autor: vam

Z největšího trumfu žalobců proti Janě Nečasové, dříve Nagyové v kauze ohrožení utajovaných informací možná nebude nic. Podle dnešní Mladé fronty Dnes totiž vyšetřovatelé nenašli nezvratný důkaz v podobě otisků prstů obviněných na utajovaných zprávách BIS. Listu to řekl jeden z advokátů, který je obeznámen s policejním spisem k případu.

Hledali, hledali... Nenašli. Jana Nagyová-Nečasová prý může vyklouznout ze zásadního obvinění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Otisky prstů na utajovaných zprávách tajné služby přitom mohly být největším trumfem žalobců proti bývalé asistentce premiéra Petra Nečase Janě Nagyové, lobbistovi Ivo Rittigovi a jeho spřáteleným právníkům Davidu Michalovi a Tomáši Jindrovi. Právě je policie viní z toho, že se neprávem dostali k informacím z utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS).

Vzhledem k tomu, že je celý případ veden v utajovaném režimu, všichni zúčastnění, které redaktor deníku oslovil, se k celé věci vyjadřovali vyhýbavě nebo zcela odmítli odpovědět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Zpřísnění trestů za týrání zvířat

Jsem pro zpřísnění trestů, ALE nemyslíte, že hlavní problém je v tom, že soudy přísné tresty neudělují? A vůbec, že policie týrání neřeší příliš intenzivně, a taky, že má malé pravomoci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dárek pro Putina. Spolku chodí miliony, ale nikdo neví kam

13:39 Dárek pro Putina. Spolku chodí miliony, ale nikdo neví kam

Za čtyři roky vybral „Dárek pro Putina“ téměř 1,5 miliardy korun. Bez transparentního účtu, s utajen…