Hm, co jako? Právník rozcupoval ústavní novelu o zbraních

30. 6. 2017 14:40

Právník a politolog Milan Hamerský se v komentáři pro Lidové noviny zamýšlí nad ústavní novelou zákona o zbraních, v němž se praví, že občané mohou se zbraní v ruce chránit český stát. Podle právníka je to zákon naprosto zbytečný. Schválili ho přitom politici, kteří často tvrdí, že zbytečné zákony přijímá Brusel. A co bude dál?

Hm, co jako? Právník rozcupoval ústavní novelu o zbraních
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

Sněmovnou prošla ústavní novela v níž se praví, že občané mají mít právo bránit český stát se zbraní v ruce. Jenže bránit se s legálně drženou zbraní můžete už dnes. Všeobecně se má za to, že česká legislativní úprava o držení zbraní je solidní. Otázkou tedy je, proč byl vlastně takový zákon přijat.

„Zastánci i odpůrci se překvapivě shodovali v tom, že návrh aktuálně nic neřeší a jde o symbolické gesto. Symbol čeho to má být, už bylo jasné méně. Část poslanců mylně předpokládá, že schválením normy vzkážeme „něco“ orgánům Evropské unie. Hm, co jako? Jiná část poslanců uvažuje úzce předvolebně, občané, voliči, myslíme na vás a budeme vás hájit proti zlému Bruselu. Zajistíme vaši bezpečnost proti všem. Fajn, ale vždyť se nic nezměnilo. Na to je odpověď, že ústavní zákon je jen rámec a další změny mohou a mají přijít,“ poznamenává Hamerský.

Pro ústavní novelu hlasovalo 139 zákonodárců z řad ANO, ČSSD, KSČM, ODS. Proti byli většinou politici TOP 09, lidovci a Starostové a nezávislí. Podle Hamerského by teď ti poslanci, kteří hlasovali pro zákon, měli vysvětlit, co přijde. Vůbec nejlepší by podle Hamerského bylo, kdyby Senát celou novelu smetl ze stolu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…