Hniličku prý zklamal Babiš. Vpálil mu, že mu nevěří

18.05.2021 9:44

Bývalý poslanec hnutí ANO Milan Hnilička, který dostal na starost Národní sportovní agenturu, oznámil, že na tomto postu končí. Proč se tak rozhodl? Prý je zklamán z toho, co předvádí šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš. Jenže někteří sportovci nešetří ani samotného Hniličku. Podle jejich názoru byl lepším sportovcem než ředitelem Národní sportovní agentury.

Hniličku prý zklamal Babiš. Vpálil mu, že mu nevěří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Hnilička, předseda Národní sportovní agentury
reklama

Novinářka Sabina Slonková na serveru Neovlivní.cz napsala pár řádek k odchodu exposlance ANO Milana Hniličky z čela Národní sportovní agentury. Uvedla, že Hnilička odešel, neboť je zklamán z Andreje Babiše.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 18.5.2021)

3%
hlasovalo: 16667 lidí

„Bývalý olympionik Milan Hnilička tento týden rozšířil dlouhou řadu těch, kteří uvěřili premiérovi Andreji Babišovi, aby pak od něj odcházeli s notným rozčarováním,“ napsala Slonková.

Opřela se přitom o prohlášení Hniličkových spolupracovníků. Sám Hnilička Babiše veřejně nekritizoval.

„Byl skutečně zklamaný, jak se proměnil premiérův vztah k němu. Říkal mi, že mu premiér do očí vpálil, že mu nevěří a on s tím nedokázal nic udělat. Snažil se mu vysvětlit, že informace, které o chodu agentury i o něm samém má, jsou nepravdivé, ale nepovedlo se mu to. Premiér jakoby ho nevnímal,” popsal situaci jeden z Hniličkových spolupracovníků.

Deník Právo přinesl vyjádření některých sportovců, podle kterých býval Hnilička lepší brankář hokejové reprezentace, než jako manažer stojící v čele neoficiálního ministerstva sportu - Národní sportovní agentury.  

Šéf českého biatlonu Jiří Hamza je jedním z těch, kteří se na Hniličkovo působení v agentuře dívají kriticky.

„Hlavně měl odstoupit už v lednu, kdy udělal tu ostudu na večírku v Teplicích. Navíc postrádal zkušenost se státní správou,“ vrátil se Hamza k účasti Milana Hniličky na oslavě narozenin teplického podnikatele Petra Bendy v hotelu, který měl být z nařízení vlády kvůli koronavirové pandemii uzavřen.

Naproti tomu mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund Hniličku jako ředitele agentury ocenil.

„Milan Hnilička během tří let dokázal vybudovat instituci, která ve sportovním prostředí dlouhodobě chyběla. Letos vůbec poprvé, co pamatuje, dostaly malé kluby prostředky v termínech,“ uvedl Zikmund.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…