Hnízdil: Reforma zdravotnictví je stejně marná, jako chtít ušít kabát mrtvole

12.07.2012 15:46

Lékař Jan Hnízdil se kdysi proslavil tím, že diagnostikoval prezidenta Václava Klause. Jeho „neobvyklé chování“ má prý totiž medicínské důvody. V rozhovoru pro časopis Reflex dodal, že si o tom stejně vrabci cvrlikají.

Hnízdil: Reforma zdravotnictví je stejně marná, jako chtít ušít kabát mrtvole
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Václav Klaus
reklama

„My jsme tehdy s kolegy v uzavřeném kruhu diskutovali o tom, jestli jeho neobvyklé chování nemá nějaké medicínské důvody. Část této diskuse pronikla formou e-mailů ven a jakýsi Adam Bartoš o tom napsal článek, jejž mimo jiné otiskl i Reflex. Hlavní teze byla zdánlivě šokující: ‚Chtějí dostat prezidenta do blázince,‘“ vzpomíná v rozhovoru lékař Jan Hnízdil.

„My jen pojmenovali to, o čem si dnes cvrlikají vrabci na střeše. Tentýž Bartoš pak na mě podal trestní oznámení pro podezření z pokusu o vlastizradu ve stadiu přípravy. Na základě toho si mě k podání vysvětlení předvolala kriminální policie,“ pokračuje.

Policisté mu prý tehdy přikázali, aby jim popsal, jak chtěl dostat prezidenta do blázince. „A já jim odpověděl, že to bych taky hrozně rád věděl. Ať už mně někdo konečně prozradí, jak to udělat. My jsme na nic nepřišli,“ dodává Hnízdil.

Tento lékař známý tím, že u nemocí zdůrazňuje jejich psychické příčiny, často komentuje politickou situaci. Stejně tak v Reflexu. „Loni za mnou přišel poslanec Parlamentu, jestli bych se nechtěl stát jeho poradcem pro zdravotnictví. Že ho zaujaly moje názory a že bychom je mohli společně prosazovat. A hned se mě zeptal, co bych mu poradil. Řekl jsem mu: ‚Sežeňte si semtex, opásejte se a na první schůzi se odpalte.‘“

Podle něj je politika tak prolezlá korupcí, že se reformovat ani nedá. A tak když dostal nabídku kandidovat na podzim do Senátu, odmítl ji. Jít do politiky je prý nesmysl.

„Reforma zdravotnictví je v současné době stejně marná, jako když se snažíte ušít nový kabát mrtvole. Můžete ho upravovat a vylepšovat, do kapsy strčit kartičku IZIP..., ale mrtvola pořád víc páchne,“ přirovnává.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…