Holky, máte to špatné: Další otřesný případ muslimky, která se vzepřela... A teď trpí

08.01.2019 11:17 | Zprávy
autor: vef

Egyptská dívka Haja Ahmadová se vzepřela proti své konzervativní rodině. Nyní jí tak hrozí vražda ze cti. O případu dívky informuje server iRozhlas.cz.

Holky, máte to špatné: Další otřesný případ muslimky, která se vzepřela... A teď trpí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Olomouci uspořádali protiislámští aktivisté happening a zpívali koledy o Mohamedovi

„Kdekoliv v Egyptě budu, bude mě pronásledovat strach,“ poznamenává Ahmadová, jež podle svých slov každou chvíli čeká smrt. Přitom odmalička snila o tom, že bude studovat, nechtěla zůstávat doma a dojit krávu. Rodina jí však studování ani cestování nedovolila. 

Původní text ZDE.

Mladá dívka tak prodala svůj prsten a koupila si mobil, jejž dokázala čtyři roky schovávat. „Otevřela jsem si profil na facebooku a díky tomu jsem najednou viděla, jak žijí a přemýšlejí jiní lidé. Poprvé jsem vykoukla z uzavřeného života v naší vesnici,“ uvedla dívka, jež se v 18 letech vdala za muže, jehož měla ráda, ale on byl z jiného kmene. Došlo tak k napadení její rodiny, neboť soukmenovci jejího partnera nepřijali. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nezávislá ČT? Chovají se jako mluvčí prezidenta, připomíná Žantovský

8:41 Nezávislá ČT? Chovají se jako mluvčí prezidenta, připomíná Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Veřejnoprávní média jsou opět pod tlakem. Nominace do rad, výzvy proti zrušení konce…