Horáček podal trestní oznámení na poslance Ondráčka. Cítí se poškozen slovy, že spolupracoval s StB pod přezdívkou "Sázkař"

02.01.2018 17:49 | Zprávy

Kandidát na prezidenta Michal Horáček podal trestní oznámení kvůli pomluvě na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Vadí mu, že ho Ondráček obvinil ze spolupráce se Státní bezpečností (StB). ČTK to dnes sdělil mluvčí Horáčka Jiří Táborský. Ondráček se k podání trestního oznámení nechtěl vyjadřovat.

Horáček podal trestní oznámení na poslance Ondráčka. Cítí se poškozen slovy, že spolupracoval s StB pod přezdívkou "Sázkař"
Foto: Vít Hassan
Popisek: Producent Michal Horáček na Národní třídě

Horáček se podle Táborského rozhodl reagovat na rozhovor s poslancem Ondráčkem, který v polovině prosince zveřejnil portál Eurozprávy.cz. Poslanec Ondráček v rozhovoru mimo jiné řekl, že „Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař“. Táborský poznamenal, že „ony dostupné informace“ pocházejí z Horáčkova volebního webu, na němž sám zveřejnil spis, který na něj StB vedla, a zároveň negativní lustrační osvědčení.

„Panu Ondráčkovi musí být z těchto materiálů známo, že jsem nebyl členem KSČ, nebyl jsem politicky aktivní a spolupráci s StB jsem odmítl,“ uvedl Horáček. Považuje za absurdní, že se 28 let poté, co se zapojil do takzvané sametové revoluce, „musí soudně dožadovat omluvy od člověka, který byl v předrevolučním období členem pohotovostního pluku a mlátil demonstranty obuškem“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Podle vás jsme se stali kolonií, řízenou z Bruselu.

Mě by zajímalo, k čemu vůbec volíme vás europoslance, když nedokážete hájit v EU zájmy občanů, kteří vás volí a necháte z nás dělat kolonii a páté kolo u vozu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Já to tady vedu. Ticho!“ Rvačka v ČT. Moderátorka křičela na Hřiba

11:00 „Já to tady vedu. Ticho!“ Rvačka v ČT. Moderátorka křičela na Hřiba

Nižší daně, levnější život, důstojné důchody i dřívější odchod na penzi. To všechno strany slibují, …