Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, vložil hodně energie do organizace a propagace velkého mírového summitu ve Švýcarsku, jehož cílem mělo být nastínění představ o podobě míru, nikoli jen ruské příměří určené jen k tomu, aby Rusové nabrali sil na další vraždění ukrajinských mužů, žen a dětí.
Summitu se zúčastnilo kolem 100 zemí, ale server německého listu Bild upozornil, že závěrečné prohlášení především hovoří o podmínkách pro Rusko jakožto stranu, která rozpoutala válku. Jenže podle deníku Bild má ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj velký důvod k hořkosti. Ono závěrečné komuniké nepodepsalo 13 zemí, včetně šesti zemí ze skupiny G20. Už to ukazuje, že to nebyly ledajaké země. Brazílie, Mexiko, Saúdská Arábie, Jižní Afrika, Indie a Indonésie). Odstoupily také Arménie, Bahrajn, Thajsko, Libye a Spojené arabské emiráty, Kolumbie a Vatikán.
Závěrečná deklarace také znovu potvrzuje „principy suverenity, nezávislosti a územní celistvosti všech států včetně Ukrajiny“. Jinými slovy, napadnout jinou zemi za účelem rozšíření vlastních hranic, je špatné.
Ukrajinci také požadují výměnu zajatých vojáků a návrat deportovaných ukrajinských dětí. Několik účastníků, včetně kancléře Olafa Scholze, vyzvalo k tomu, aby se budoucí konference účastnili také Rusové.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 17 | 0
Další články z rubriky

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení
Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary